1 października, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Sergio Higita wygrywa i prowadzi Tour of Poland

Choć Bora na wczorajszym etapie zajął drugie miejsce i zostawił miód na ustach, dziś zaspokoił głód zwycięstwa. Pierwszy etap górski doświadczony W trasie po Polsce, Sergio Higuda (Bora) zostaje nowym liderem klasyfikacji generalnej po wygraniu sprintu na ostatnim podjeździe tego dnia. Hiszpan Bello Bilbao był blisko? (Bahrain-Victorious), który zajął drugie miejsce, jest na tym samym miejscu w klasyfikacji generalnej.

237,9 km między Kraśnikiem a Przemyślem i bardzo długi, klasyczny etap z czterema górskimi premiami na ostatnim odcinku. Nie zajęło dużo czasu, aby pięciu biegaczy uzyskało certyfikat ucieczki, mimo że spędzili absolutną odyseję na płaskim terenie, gdzie trudności dnia były widoczne aż do ostatnich 30 km.

Mieli przewagę nieco ponad siedmiu minut, ale przed tak długim etapem peleton za dużo myślał o końcu etapu. Najpierw były trzy porty łańcuchowe, w których Michael Hessmann (Jumbo-Wisma) ustanowił swoją prędkość rejsową i zwieńczył trzy porty. Praktycznie sami, w jego cieniu były Tuny (Jumbo-Wizma), dopóki peleton nie wchłonął ich na ostatnim podjeździe.

Dzisiejsza ostatnia trudność to Ściana Przemsyla, 1,5km na 7,7%, krótka ale intensywna. Izrael, pomimo wysiłków FDJ i Jumbo-Wizma, pozostał kolumbijski Sergio Higuda (Bora) z podniesionymi rękoma na mecie w ostatnim biegu do portu osiągnął swoje czwarte zwycięstwo i 25. miejsce w drużynie. Bello Bilbao (Bahrajn-WIN) był drugi. Jutro krótki, ale trudny etap all mountain o długości 179,4 km pomiędzy Leskiem a Sanokiem

Wyniki fazy II

1. Sergio Higuta (Bora) 5h 25:46

2. miejsce Bello Bilbao (Bahrain-Win): wierzchowiec

3. Quinton Hermans (Vandy): wierzchowiec

Końcowa klasyfikacja generalna

1. Sergio Higuta (Bora) 15:00

2. miejsce Bello Bilbao (Jumbo-Visma): 4¨

3. Quinton Hermans (Vandy): za 6¨

4. Ethan Hayter (Ineos): 10¨

5. Diego Ulisi (ZEA): 10¨ at

READ  Polska była karana milionem euro dziennie