29 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Sergei Andreev, ambasador Rosji w Polsce, uderzony czerwoną farbą – El Financiro

Przeciwnicy Przeciwnicy wojny na Ukrainie Obrzucili czerwoną farbą ambasadora Rosji w Polsce Przybył w poniedziałek na warszawski cmentarz i przestał oddawać hołd żołnierzom Armii Czerwonej, którzy zginęli podczas II wojny światowej.

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa potępiła atak, mówiąc: „nie boimy się” i „ludzie Europy muszą bać się zobaczyć siebie w lustrze”.

Ambasador Siergiej Andrzej Przybył na grób żołnierzy sowieckich, aby złożyć kwiaty na Dzień Zwycięstwa, upamiętniający klęskę nazistowskich Niemiec przez aliantów. Dzień był hojnie przemaszerowany na paradzie na moskiewskim Placu Czerwonym.

Kiedy ambasador przybył na cmentarz w Warszawie, Odebrały go setki działaczy antyrosyjskich na Ukrainie.

Filmy pokazują, jak rzuca czerwoną farbą od tyłu, zanim przeciwnik obok niego rzucił dużą sumę w jego twarz.

Protestujący uniemożliwili ambasadorowi i innym złożenie kwiatów na cmentarzu.

Protestujący nieśli ukraińskie flagi i skandowali hasła Ambasador „faszysta” i „zabójca”, A niektóre były przykryte białymi prześcieradłami zakrwawionymi jako symbol ukraińskich ofiar. Pozostali członkowie delegacji również zostali spryskani czerwoną farbą.

Funkcjonariusz policji i członkowie jego delegacji przybyli na miejsce zdarzenia, aby pomóc.

Polski rząd spotkał się z pewną krytyką za to, że nie zapewniał ambasadorowi większego bezpieczeństwa. Inni krytykowali oficera za to, że pojawił się na cmentarzu w świetle wojny na Ukrainie, określając jego obecność jako prowokację.

W niedzielę w Warszawie odbyły się demonstracje antywojenne. Protestujący holowali cysternę wojskową ciągnikiem zaparkowanym przed ambasadą rosyjską. Od początku wojny 24 lutego zdjęcia traktorów ciągnących rosyjskie czołgi są symbolem ukraińskiej opozycji.

READ  Polska wykorzystuje armatki wodne i gaz łzawiący do kontroli napływu migrantów z Białorusi | Międzynarodowy