22 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Sekretny trik, który radykalnie zwiększy prędkość Wi-Fi – naucz mnie nauki

Sekretny trik, który radykalnie zwiększy prędkość Wi-Fi – naucz mnie nauki

W naszym domu musimy opłacać różne usługi i wydatki, abyśmy mogli żyć godnie i wygodnie, m.in. jedzenie, czynsz, prąd, wodę, gaz i internet.

To ostatnia usługa, która choć dla jednych wydaje się zbędna, dla innych jest tak naprawdę niezbędna, zwłaszcza dla osób, które pracują z domu, uczą się zdalnie lub komunikują się z innymi ludźmi, korzystając ze stabilnego łącza internetowego.

Szybkość tej usługi jest kluczowym czynnikiem, ponieważ dobra prędkość pozwoli nam efektywnie przesyłać i pobierać pliki, a także będziemy mogli wykonywać rozmowy wideo lub rozmowy przez Wi-Fi bez opóźnień i irytujących przerw.

Szybkość Twojego Internetu w domu może zależeć od kilku czynników, takich jak: rodzaj usługi, na którą zakontraktowałeś (liczba megabajtów to 50, 70, 100, 150 lub więcej), czy jest to połączenie światłowodowe, satelitarne czy innego rodzaju oraz liczbę podłączonych urządzeń, niezależnie od tego, czy masz hakerów, czy nie, model routera również.

Dzisiaj dzielimy się z Tobą bardzo skuteczną sztuczką, która niesamowicie zwiększy prędkość Internetu, bez konieczności dokonywania wielu zmian. Wszystkie kroki zostały podsumowane, abyś mógł to zrobić szybko w domu, więc zwróć szczególną uwagę i opanuj tę nową sztuczkę.

Natychmiast przyspiesz swoją sieć Wi-Fi: Dostosuj DNS routera

Czy Twoje Wi-Fi jest wolne? Nie martw się, możesz to ulepszyć poprzez prostą zmianę ustawień routera.

Sztuczka, którą się z Tobą dzisiaj dzielimy, polega na zmianie adresów DNS na adresy Cloudflare, które są szybszymi serwerami niż te Twojego operatora. Przyspiesza to czas ładowania stron internetowych, a nie pobieranie i przesyłanie.

Jak to zrobić? Aby zwiększyć prędkość WiF do dobrego poziomu, wykonaj następujące proste kroki

Ręczna konfiguracja DNS routera, obraz pochodzi od Xataki

Po pierwsze: Przejdź do ustawień routera. Aby to zrobić, otwórz przeglądarkę internetową i wpisz 192.168.1.1 w pasku adresu.

READ  Dlaczego słońce pali, jeśli w kosmosie nie ma tlenu? Odpowiedzi NASA - Naucz mnie o nauce

Po drugie: Wprowadź nazwę użytkownika i hasło do swojego routera (znajdziesz je na dole urządzenia).

Po trzecie: poszukaj opcji „WAN” lub „Ustawienia zaawansowane”. Znajdź pole DNS i wybierz „Statyczny” lub „Ręczny”.

Po czwarte: zaloguj się do Cloudflare DNS, w przypadku serwera podstawowego i dodatkowego wygląda to następująco:

Podstawowy DNS: 1.1.1.1

Dodatkowy DNS: 1.0.0.1

Po piąte: Zapisz zmiany i poczekaj, aż router uruchomi się ponownie.

Dodatkowe wskazówki dla Ciebie

Operatorzy mogą zdalnie zmieniać DNS i zalecamy okresowe sprawdzanie tej opcji, ponieważ niektóre routery umożliwiają dezaktywację zdalnej pomocy. Zmiana DNS nie tylko zwiększa prędkość pobierania i wysyłania Przyspiesza ładowanie strony internetowej.

Mamy nadzieję, że ten trik będzie dla Ciebie bardzo przydatny i pozwoli Ci w pełni cieszyć się zaletami Internetu. Pamiętaj, aby korzystać z pasma 2,4 Hz sieci Wi-Fi, gdy jesteś daleko od modemu, oraz pasma 5 GHz, gdy jesteś blisko modemu lub routera, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się dobrą szybkością bez zakłóceń. Miłego tygodnia i wesołych świąt.

Dziel się nauką, dziel się wiedzą.