21 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Scania zrestrukturyzowała swoją działalność i nie będzie już budować zintegrowanych autobusów w Polsce

Scania zrestrukturyzowała swoją działalność i nie będzie już budować zintegrowanych autobusów w Polsce

Firma podjęła decyzję o zamknięciu części zakładu w Słupsku, w której produkowane są nadwozia na podwozia Scania.

Scania przekształca swoją działalność autobusową, aby zapewnić klientom zrównoważone i konkurencyjne rozwiązania w zakresie mobilności oraz zapewnić rentowny wzrost w zmieniającym się otoczeniu rynkowym.

W wyniku nowego kierunku, który implikuje bardziej skoncentrowane portfolio produktów i plan działania, zdecydowano o zaprzestaniu produkcji zabudów autobusowych Scania w zakładzie w Słupsku.

Scania nadal oferuje klientom kompleksowe autobusy, opierając się na swoich mocnych stronach: modułowej strukturze, rozbudowanej sieci serwisowej oraz silnych globalnych i lokalnych partnerstwach z producentami zabudów.

Również rynek autobusowy został mocno dotknięty przez pandemię i chociaż stopniowo się odradza, tempo ożywienia jest powolne, konkurencja rośnie, a nadchodzące przepisy wymagają znacznych inwestycji w technologie teraz iw przyszłości.

„Jesteśmy przekonani, że biznes autobusowy będzie nadal odgrywał ważną rolę w ofercie Scania w przyszłości, ale potrzebujemy odnowionej strategii, która pomoże nam dotrzymać obietnicy złożonej klientowi i zapewnić rentowną działalność na całym świecie” — powiedział Stefano. Szef sprzedaży i marketingu w Fedel, Scania.

Odnowiona strategia będzie wspierać składaną przez klientów obietnicę Scania, by być zaufanym globalnym partnerem w zakresie kompletnych rozwiązań, wykorzystując modułową strukturę, sieć serwisową oraz mocne strony globalnych i lokalnych partnerstw.

„Wykorzystując doświadczenie Scania i szeroką gamę opcji układów napędowych, zaoferujemy naszym klientom kompletne rozwiązania, w tym usługi serwisowe, finansowanie, rozwiązania w zakresie ładowania i inteligentne systemy transportowe” – dodał.

Scentralizowana mapa drogowa produktu oraz wysoce zwinna i elastyczna organizacja

Aby spełnić obietnicę składaną klientom przez firmę Scania i zapewnić jej zdolność do lepszego zaspokajania potrzeb rynku i wymagań klientów, branża autobusowa zyska wydajniejszą strukturę, która poprawi szybkość i elastyczność.

Koncentrując się na portfolio produktów Scania i przyszłym rozwoju, firma będzie nadal rozwijać podwozia z silnikami z przodu iz tyłu z szeroką gamą opcji układu napędowego, ale zaprzestanie produkcji podwozi Citywide, Interlink i niskopodłogowych.

READ  Oleksandr Usyk wykończył Dubois w Polsce na dziewiątym miejscu

W rezultacie firma podjęła decyzję o zamknięciu części zakładu w Słupsku, w której produkowane są nadwozia na podwozia Scania.

Produkcja karoserii będzie stopniowo kończona w pierwszym kwartale 2024 roku. Decyzja nie ma wpływu na produkcję podwozi w Słupsku ani w innych firmach Scania w Polsce.

Bardziej holistyczne i zrównoważone rozwiązania dzięki współpracy

Dzięki odnowionej strategii Scania nadal oferuje kompletne autobusy w dalszej współpracy z wybranymi producentami zabudów i partnerami branżowymi.

Polecamy: Pierwsza ciężarówka Scania z podwójną przyczepą i paliwem odnawialnym już jeździ po Hiszpanii

„Większość biznesu autobusowego zawsze była prowadzona we współpracy z producentami autokarów, dzięki czemu byliśmy w stanie osiągnąć silną globalną obecność dzięki wysokim poziomom usług i lokalnym systemom.

„To udane podejście będzie dalej rozwijane, teraz w jeszcze bliższej współpracy z nami Kulturyści i partnerami, aby dostarczać naszym klientom kompletne rozwiązania” – podsumowuje.