2 kwietnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Satysfakcjonujące związki w średnim wieku zmniejszają ryzyko chorób przewlekłych w starszym wieku

Istnieje coraz więcej dowodów na związek między Silne sieci społecznościowe i dobre zdrowie i Opieka Średniowieczne i zaawansowane. Istnieją jednak pytania dotyczące tego, czy te powiązania mogą zmniejszyć ryzyko jej rozwoju Wiele chorób przewlekłych (wiele chorób)co wpływa przede wszystkim na Starsze kobiety.

the Spełnianie relacji w wieku średnim Ze swoim partnerem, przyjaciółmi lub współpracownikami spokrewnionymi Mniejsze ryzyko Wiele długotrwałych chorób kumuluje się w starszym wieku. Przynajmniej jest to coś, co zwykle dzieje się pomiędzy szczupłytemat niedawnej pracy naukowej.

Jeden to potwierdza dochodzenie Został niedawno opublikowany w Open Access Journal Psychiatria ogólna. Definiuje to praca A im mniej satysfakcjonujące są te relacje, tym wyższa stawka. Wyniki zostały wcześniej tylko częściowo wyjaśnione czynniki wpływające Takie jak dochody, wykształcenie i zdrowe nawyki, zgodnie z badaniem.

badania

Badacze polegali na 13 714 uczestników Z Australian Longitudinal Study of Women’s Health (ALSWH), które analizuje czynniki związane ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem kobiet w wieku 18-23, 45-50 i 70-75 lat w 1996. Celem była ocena, w jakim stopniu stopień zadowolenia kobiet ze swoich relacji (partnerskich, rodzinnych, przyjaciół, współpracowników i innych powiązań społecznych) może wpływać na to ryzyko. indywidualnie i zbiorowo.

Kobiety były w tym badaniu Między 45 a 50 lat w 1996 roku. Ich zdrowie i samopoczucie monitorowano mniej więcej co trzy lata za pomocą Badanie do 2016 roku.

W szczególności poproszono ich o ocenę poziomu zadowolenia z każdego z nich 5 kategorii relacji W 4-punktowa skalaOceń każdą odpowiedź maksymalnie 3 punktami. A jeśli opracowali którykolwiek z choroby Dalej: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, udar, przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), astma, osteoporoza, artretyzm, rak, depresja i lęki.

Wyniki

Analiza końcowa wliczona w cenę 7694 kobiet. Zgromadziło się 58% z nich (4484). Kilka warunków długoterminowych podczas 20 lat obserwacji. Te, które to zrobiły, częściej były gorzej wykształcone, miały problemy z utrzymaniem się z dochodów, miały nadwagę / otyłość, były nieaktywne fizycznie, paliły i przeszły chirurgiczną menopauzę.

READ  Urocze roboty poprawiające samopoczucie w pracy

Ogólnie rzecz biorąc, usatysfakcjonować W związkach wiązało się to z kumulacją wielu długotrwałych okoliczności. W porównaniu z kobietami, które zgłosiły najwyższy poziom satysfakcji, te, które zgłosiły najniższy, miały ponad dwukrotnie Nagromadzenie wielu długotrwałych warunków.

Zdaniem naukowców siła wiązania była podobna do tej z Ustalone czynniki ryzykatakie jak nadwaga lub otyłość, brak aktywności fizycznej, palenie tytoniu i spożywanie alkoholu. Wszystkie dobrze ugruntowane czynniki ryzyka, takie jak status społeczno-ekonomiczny, zachowania zdrowotne i stan menopauzalny, zostały wzięte pod uwagę. mniej niż pięć obserwowanej korelacji.

Badanie obserwacyjne

Znajduje się około a Badanie obserwacyjne I w ten sposób Przyczyny nie da się udowodnić. Co więcej, opierał się na pamięć osobista Nie zebrano informacji o relacjach społecznych we wczesnej dorosłości. Ponadto należy zauważyć, że Tylko u australijskich kobiet.

Dla tego Wymagane są dalsze badaniaPoznają się. Doszli jednak do wniosku, że odkrycia te „mają znaczący wpływ na leczenie i interwencję w chorobach przewlekłych”.


Przeczytaj także

Hektor Faris


Przeczytaj także

Hektor Faris


Przeczytaj także

Alex Cambrobi