27 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rzadki agresywny mięsak wykryty w żyle odpiszczelowej u Portorykańczyka

Mięśniaki naczyniowe pozostają rzadką i trudną diagnozą.

USG z kolorowym dopplerem: pokazuje wewnątrz światła naczynia w żyle odpiszczelowej (OB).

Mięsaki gładkokomórkowe to agresywne nowotwory, które zwykle powstają w żyle głównej dolnej, ale bardzo mały przypadek odnotowano w żyle odpiszczelowej większej.

Ten rzadki scenariusz został specyficznie zidentyfikowany w Portoryko u 67-letniego pacjenta, który wykazał bezobjawową rosnącą masę w prawym udzie.

Pacjentka, która w wywiadzie miała nadciśnienie, cukrzycę typu 2 i bezdech senny, zgłosiła się do kliniki onkologii układu mięśniowo-szkieletowego w Puerto Rico Medical Center z powodu guza w prawym udzie.

Zauważyła mały guzek na wewnętrznej stronie uda pięć miesięcy przed oceną lekarzy i zaprzeczyła, że ​​miała poprzedni uraz i wcześniejsze operacje, chociaż obawiała się, że guz rośnie. W swojej historii rodzinnej zgłosił diagnozy raka jajnika i raka płuc.

Wykonano badanie USG kolorowego Dopplera uda prawego (CD-US), które wykazało zmianę wewnątrz światła światła (obszar pusty). Kontrast potwierdził obecność masy stałej zwiększonej tkanki miękkiej, która powstała w żyle odpiszczelowej”, potwierdza przypadek.

żyła odpiszczelowa w strukturze Są to ważne struktury żylne – zlokalizowane blisko skóry – w nogach, które są odpowiedzialne za pobieranie krwi ze skóry i przylegających tkanek.

Analiza tkanek była zgodna z mięsakiem gładkokomórkowym wysokiego stopnia obejmującym żyłę odpiszczelową.

Mięsak gładkokomórkowy jest Agresywny mięsak części miękkie pochodzące z komórki mięśni gładkich, zwykle z macicy, przewodu pokarmowego lub innych tkanek miękkich, co stanowi około 6% Wszystkie mięsaki tkanek elastyczny.

Tymczasem mięsaki są nowotworami złośliwymi, które powstają w mezenchymalnych liniach komórek zrębu (MSC), które są pluripotencjalnymi komórkami macierzystymi znajdującymi się w Szpik kostny jest ważny Do produkcji i naprawy tkanek szkieletowych.

Ocena mikroskopowa: Barwienie hematoksyliną i eozyną preparatu chirurgicznego przy powiększeniu małej (10x) (a) i dużej (40x) powiększeniu (b).
Kontrastowe obrazy MRI: przedstawiające masę tkanki miękkiej wyłaniającą się z żyły odpiszczelowej większej wzdłuż dystalnego przyśrodkowego aspektu prawego uda. Sagitalne wysycenie tłuszczem T1 z kontrastem (a), wysycenie aksonów T1 z kontrastem (b), wysycenie aksonów T2 (c) i wysycenie aksonów T2 (d).

Z drugiej strony, naczyniowy mięsak gładkokomórkowy (LV) zwykle rozwija się od wewnątrz światła do zewnątrz światła. Jego stosunkowo powolny rozwój można podzielić na trzy etapy: nieobturacyjny, okluzyjny i terminalny.

READ  Jakie są zalety cynamonowej herbaty z liści laurowych?

Pacjent otrzymał 27 sesji radioterapii. Po 24 miesiącach obserwacji autorzy przypadku stwierdzili, że pacjentka pozostała wolna od choroby.

Ocena histopatologiczna jest niezbędna do potwierdzenia rozpoznania. Leczeniem z wyboru pozostaje wycięcie chirurgiczne, a radioterapię rozważa się przede wszystkim w celu miejscowej kontroli choroby. Ten przypadek podkreśla znaczenie Lekarze znają możliwe oferty Autorzy doszli do wniosku, że niespecyficzne cechy tych mięsaków i znaczenie kompleksowego podejścia diagnostycznego do tych agresywnych nowotworów ze względu na wysoką częstość występowania przerzutów w przypadku opóźnionej diagnozy”.

Mięsaki gładkokomórkowe to nowotwory złośliwe, które stanowią około 6% mięśniaków gładkokomórkowych Wszystkie mięsaki tkanek elastyczny. SMS z udziałem głównych naczyń stanowi mniej niż 2% wszystkich mięśniaków gładkokomórkowych.

„Dlatego zamierzamy opisać przypadek 67-letniej kobiety w VGS w czasie, gdy literatura jest wciąż ograniczona od pierwszego przypadku opisanego przez E. Aufrechta w 1868 roku. Do tej pory zgłoszono tylko 44 przypadki w literatura” – mówią autorzy.

Wśród właścicieli sprawy był dr Juan Bibelloni Rodriguez, specjalista chirurgii onkologicznej w Szpitalu Onkologicznym Centrum Medycznego: dr. batony Robina Trisgallo; Lucas de Virgilio Salgado; Logo Norberto Torres re. Dr Natalia Asengo Molina i dr Norman Ramirez Luch, ortopeda dziecięcy z Oddziału Ortopedii w Mayagüez Medical Center.

Sprawdź sprawę tutaj.