24 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rząd kupuje w Polsce 2,4 mln szczepionek, mimo ponad 250 mln ubezpieczonych

ten Rząd Pedro Sancheza 2,4 mln szczepionek firmy Pfizer wypłacono Polsce pomimo zakontraktowanych 254 123 179 mln dawek W drodze dwustronnych umów przedsprzedażowych podpisanych przez Komisję Europejską.

ten Ministerstwo Zdrowia Mimo to proces nie został upubliczniony Koszt zakupu przekroczy co najmniej 37 milionów dolarów Euro, jeśli każda dawka została kupiona po najniższej cenie, jaką miał Pfizer (15,5 euro).

W przypadku zakupu za wszelką cenę Pfizer Wychowany w swoim ostatnim kontrakcie z Komisją Europejską (19,5 euro za dawkę) Brakuje jednego z zawodników (AstraZeneca), porozmawiamy o Inwestycja publiczna to 46,8 mln euro.

To zdumiewające, że takie działania są realizowane za publiczne pieniądze. Nieuzasadnione przez rząd. Reklama nawet tego nie zrobiła. Jedynym powszechnym wskazaniem do zakupu dawki od hiszpańskich cieląt było a Przypis do raportu o szczepionkach Ministerstwo Zdrowia nie podaje ilości ani ich cen, ani krajów, w których zostały zakupione.

Polska Jak publicznie przyznał szef kanclerza premiera, dawka była sprzedawana do różnych krajów, poza Hiszpanią, Michał Dworczyk; A Australia Milionowa dawka; Do Portugalia Już 0,6 miliona Norwegia Milion (w tym przypadku od Modernny). Polska sprzedaje te szczepionki bez wyraźnych punktów sprzedaży w swoim kraju ze względu na brak zaufania do szczepionek.

Przezroczystość ze szczepionkami

Zakup szczepionek poza kontraktami unijnymi stał się powszechny w krajach UE. Brak przejrzystości co do ilości kupowanych ilości i skąd one pochodzą nie jest powszechny.

Hiszpania utrzymuje pokój, który nie jest podzielany w krajach takich jak Niemcy, które były jednym z pierwszych państw, które ogłosiły zakup szczepionki poza UE. Konkretny, 30 milionów dawek Zakupiony bezpośrednio od firmy na początku 2021 roku.

Istniały również zmiany dawek między krajami, ale wszystkie miały charakter ogólny, inaczej niż w przypadku Hiszpanii. A) Tak, Rumunia Sprzedany Dania Ponad milion szczepionek firmy Pfizer przeciwko wole i kolejny milion Irlandia (700 000 od Fischera i 300 000 od Moderny).

READ  Europejski Trybunał Praw Człowieka potępił oszukańcze polskie sądownictwo

Republika Czeska Kupiłem ponad 300 000 dawek z Węgier Portugalia, zakupił 200 000 dawek AstraZeneca z tego kraju. NiemcyTymczasem AstraZeneca kupiła 50 000 butelek z Danii.

Przeterminowane szczepionki

W tej chwili istnieje Ministerstwo Zdrowia Mają zostać podane ponad dwa miliony szczepionek, czyli czekające na dostawę do magazynów hiszpańskiej agencji leków (Amps).

Własny Wspólnoty autonomiczne, Na biorców czeka ponad pięć milionów szczepionek. Rozmawiamy Siedem milionów szczepionek w zamrażarkach I Ponad 140 milionów szczepionek jeszcze nie dotarło.

Oczywiste jest, że w Hiszpanii szczepionki nie są potrzebne. Wręcz przeciwnie, pozostają. Uważają to immunolodzy i eksperci zdrowia publicznego Nie ma wystarczających podstaw naukowych, aby uzasadnić trzecią dawkę w populacji ogólnej, Ale nawet jeśli ta trzecia dawka zostanie podana, nadal pozostanie ponad 120 milionów szczepionek.

Jeden z powodów, który mógłby uzasadnić decyzję rządu Dawka powinna przyspieszyć przybycie w lipcu i sierpniu Musi być wystarczająco uzależniająca Spełnij obietnicę, że 70% populacji zostanie zaszczepionych Pod koniec lata. Vospupuli Starał się wyjaśnić sprawę Ministerstwu Zdrowia, nie otrzymując żadnej odpowiedzi.