24 marca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rydwan Wytrwałości ma tajemniczego towarzysza podróży na Marsie i są razem od ponad roku – Enseñame de Ciencia

Łazik Perseverance ma tajemniczego towarzysza podróży na Marsie i są razem od ponad roku. (Zdjęcie: NASA).

W zeszłym roku udostępniliśmy artykuł, w którym poinformowaliśmy, że należący do NASA Rover Perseverance przyjął nieoczekiwanego towarzysza podróży w poszukiwaniu śladów starożytnego życia. Jednak nie było zbytniej nadziei, że potrwa to tak długo, w rzeczywistości wspomniano wtedy, że prawdopodobnie potrwa to tylko kilka miesięcy.

Okazuje się, że dziś Perseverance nadal ma coś, co po hiszpańsku popularnie nazywa się „pet rock” lub „mascot rock”. Jak sama nazwa wskazuje, jest to kamień wbity w jedno z kół łazika, to samo, które było podnoszone ponad rok temu.

Jak wcześniej informowaliśmy, Perseverance przypadkowo podniósł kamień 4 lutego, czyli Sol 341 (dzień Marsa). Jak wybrać partnera? Cóż, czasami nie musisz tego wybierać, może po prostu przyjść do ciebie; Łazik o to nie prosił, po prostu kamień włożono w lewe przednie koło łazika i od tego czasu podróżują razem po Czerwonej Planecie.

Jeśli się zastanawiasz, nie sprawia to żadnych trudności w badaniach, przynajmniej na razie. Skała zdawała się trzymać wytrwałości, utrzymując się przez ponad rok pomimo nierównego terenu, ale przez cały ten czas łazik kontynuował swoją normalną działalność. W rzeczywistości do wycieczki dołączyło jeszcze dwóch turystów, którzy nadal nie stanowili problemu.

„Prawdopodobnie wiesz, że mam „Pet Rock” na moim lewym przednim kole, który upuściłem tam ponad rok temu. Ale czy wiesz, że inni też dołączyli do przejażdżki? Podniosłem jeszcze dwóch wędrowców, na prawym tylnym koło i przód. Jak dla mnie wygląda to dobrze. „Lee, walczmy dalej!”, przeczytaj relację łazika.

Jedną z ciekawostek jest to, że głaz w końcu spadnie na nieznany teren. Innymi słowy, biorąc pod uwagę inną geologię i charakterystykę planety, miejsce, w którym się znajduje, prawie na pewno bardzo różni się od wyglądu skały. Pomyśl o tym, gdybyś był geologiem planetarnym i znalazł kamień nie na miejscu, byłbyś trochę zdezorientowany, więc musisz wziąć pod uwagę, że tripper, który uległ awarii, był prawdopodobnie kilka mil dalej.

READ  Prawda o tym, co stało się z kontrowersjami Samsunga i Księżyca

„Tak więc: jeśli jesteś marsjańskim geologiem z przyszłości, który to czyta, być może marsjańskim studentem, którego zadaniem jest sporządzenie mapy historycznego miejsca krateru Jezero: uważaj. Jeśli znajdziesz skałę, która wygląda nie na miejscu, równie dobrze możesz spojrzeć w starej Skale Wytrwałości Zwierzaków!” Wpisz urzędników NASA.

Warto upierać się, że NASA nie zgłosiła, że ​​skały towarzyszące Perseverance w jakikolwiek sposób wpłynęły na misję, tak może być, ale tym razem szczęśliwie wydaje się, że mają zdrową przyjaźń. obok, Agencja Kosmiczna twierdzi To nie pierwszy raz, kiedy kamień poślizgnął się na marsjańskim łaziku. Około 18 lat temu kamień wielkości ziemniaka wbił się w prawe tylne koło łazika Spirit i musiał zostać usunięty. W łaziku Curiosity prawe przednie koło okresowo wybiera swojego towarzysza podróży.

Dziel się nauką, dziel się wiedzą.