29 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rutyna nie jest taka zła: 4 klucze do szczęśliwego powrotu do codzienności

Rutyna nie jest taka zła: 4 klucze do szczęśliwego powrotu do codzienności

Równie dobrze, jak wyjechać wakacje On jest Wracając do szlifowania W Wrzesień. Tak wzór Nie jest tak źle, zwłaszcza, że ​​jest podszyta dobre nawyki. Może „z wakacji”, widzisz wzór jako coś stresującego powtarzalne lub nudneAle właściwie tego potrzebujemy. człowiek jest szczęśliwy Tworzyć tradycjeTwórz cykle i powtarzaj zachowania, aby utrwalić zdobytą wiedzę. Nierzadko wzór Ona ma dużo pozytywny. the wzór Dzięki niemu możemy tworzyć zdrowo Strefa komfortu Kiedy daje nam przestrzeń na przyszłość stabilny. the wzór Przynosi Logika do naszego codziennego programu i promuje sens naszego życia. Ponadto wyjaśnia Psycholog Esther Blasquez Alvarez„Posiada Zautomatyzowane działania Pomaga nam zaoszczędzić czas i pieniądze. Energia umysłu Które możemy poświęcić na inne rzeczy, takie jak spotkania z przyjaciółmi, poświęcenie się naszym dzieciom itp.” Problem pojawia się, gdy nadmiernie automatyzujemy rutynę: Jesteśmy rutyną wzór. Więc tak wzór I ma to negatywny wpływ na nasze życie. aktywacja Autopilot mózgowy Co zakłóca wiele obwodów mózgowych, spowalniając naszą pracę wiaranasza kreatywność i mamy pamięć. Ponadto przygotowuje nas do traktowania wszelkich odstępstw od rutyny jako nakazu grozić, zrównoważą nas emocjonalnie. Nie zapomnij o tym negatywna rutyna Może nas utrzymać w praktyce złe nawyki.

Jak wrócić do rutyny, która korzystnie wpłynie na nasze samopoczucie i szczęście

Sugerujemy Ci 4 klucze wynagradzać wzór Coś ekscytującego dla Ciebie nastrój Rzeczywiście jesteś szczęście.

1. Naucz się odróżniać rutynę od nawyku.

Ludzie chętnie tworzą nawyki, tworzą cykle i powtarzają zachowania, aby utrwalić to, czego się nauczyli.

On zazwyczaj Jest to zachowanie, które jest wykonywane w oparciu o dane bardzo Podczas gdy rutyna mówi o wykonywanych czynnościach prawidłowość. Kiedy chcesz coś zmienić w swoim wzór Aby było jeszcze zdrowiej, mamy nawyk, który, logicznie rzecz biorąc, będzie wymagał od ciebie więcej celowania i możesz go przekształcić jedynie w rutynę opartą na Powtarzaj z czasem. Praktykowanie nowych nawyków pomoże Ci tworzyć Zdrowsza rutyna Codziennie.

2. Weź ołówek i papier i przejrzyj swoją codzienną rutynę.

miesiąc przed przyjazdem Wrzesieńpoddaj się Egzamin Cokolwiek robisz w ciągu dnia automatycznyOd momentu przebudzenia aż do pójścia spać. z Co masz na śniadanie Jak idziesz do pracy? Następnie sprawdź, czy uwzględniasz to w swojej codziennej rutynie Filary dobroci i szczęścia. mówi ekspert Psychologia pozytywna Tal Ben Sahar co mamy szczęście Jest efektem połączenia pięciu niezbędnych składników: Dobre samopoczucie duchowe, intelektualne, relacyjne, fizyczne i emocjonalne.odzwierciedla O działaniach, które wykonałeś automatycznie w ciągu dnia, aby lepiej dostosować go do tego, czego chcesz. W tym sensie oceń swój sukces rutyny snu I odpocznij, twój procedury karmieniadla Ciebie procedury ćwiczeń fizycznychdla Ciebie rutyna społeczna…będzie kluczem. Mając jasne myśli, wybierz co nawyki zostanie zintegrowany z Twoim wzór. Chodzi o tworzenie Zdrowa i wygodna rama w którym poruszasz się codziennie. Osiągniesz to z czasem, ale kiedy już to osiągniesz, tak się stanie korzyści To będzie niesamowite, ponieważ zdrowa rutyna to najskuteczniejszy sposób na przyniesienie korzyści Twojemu organizmowi zdrowie psychiczne i fizyczne.

3. Zostaw w swojej rutynie miejsce na kreatywność.

Każdy dzień, w którym jesz lub idziesz do pracy, jest udręką. Uwolnij swoją kreatywność: wypróbuj nowe składniki i przepisy lub codziennie zmieniaj swój sposób, aby udać się do biura.

To jest Twój klucz do utrzymania aktywny mózgNowe stworzenie, nowe stworzenie Połączenia mózgowe, spowolnić starzenie się I Czuję się bardziej szczęśliwy. To znaczy, chociaż z powrotem do wzór Rozmawiałem z tobą ponownie z nudów, to nie będzie. Na tym kursie utrzymasz swój plan ćwiczeń, ale z pewnymi modyfikacjami Sposób, w jaki to robisz. „Jeśli w ramach naszych rutyn, które nadają sens naszemu życiu, zmienimy sposób, w jaki robimy różne rzeczy, my też to zrobimy Trenuj nasz mózg „Ponieważ każdego dnia stosujemy inne mechanizmy, chociaż cel jest ten sam”. Estera Blasquez Alvarez.

4. Pogłębij znaczenie swojej rutyny.

Oznacza to, że automatycznie zmienisz swój pogląd na to, co robisz, a będziesz więcej szczęśliwy. Zatrzymaj się na chwilę, aby pomyśleć o znaczeniu i znaczeniu bardzo Czym się zajmujesz, niezależnie od tego, czy pomagasz dzieciom w odrabianiu zadań domowych, zmywasz naczynia, sprawdzasz rachunki z partnerem, opiekujesz się starszym rodzicem, negocjujesz z klientem, czy też ciężko pracujesz nad rozpoczęciem projektu. Nie powinno to zająć dużo czasu, tylko kilka minut świadomośćMoże jednak zrobić dużą różnicę – wyjaśnia Powiedz bin Saharowi-. Kiedy to, co robimy, ma sens i cel, droga do pokonywania trudności staje się mniej zniechęcająca. Częściej komunikuj się ze swoim Bramka Jest to klucz do odróżnienia kruchości od antykruchości, upadku od wzrostu, rozpaczy od przygnębienia. optymizm„.

READ  Zdrowie mózgu i ciała u osób z powszechnymi zaburzeniami neuropsychiatrycznymi – artykuły