3 października, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rozmowa kwalifikacyjna z Harrym Potterem

Rozmowa kwalifikacyjna z Harrym Potterem

  • W raporcie porównawczym zatrudnienia z 2019 r. zmierzono branże, w których skoncentrowano najwięcej kandydatów do pracy.

  • Insider of Glassdoor jest definiowany przez rodzaj pytań podczas rozmów kwalifikacyjnych, które są przeprowadzane.

  • Harry Potter jest niewątpliwie kulturowym odniesieniem do wagi, jak widzimy w rozmowach o pracę.

Oszacowanie z badania „Raport Standardu Zatrudnienia 2019” Przynajmniej to ujawnij 14 procent Spośród kandydatów do pracy zwracają się do firm zatrudniających od 1 do 500 pracowników, aby ubiegać się o pracę, a wśród tych kandydatów, @storynaatxssktóra ujawniła, że ​​podczas rozmowy o pracę, Harry Potter był kluczową kwestią przy podejmowaniu decyzji, czy jest odpowiednią kandydatką na wakat, o który się ubiegała.

Jeśli przejrzymy szczegółowo Liczby Z powyższego badania firmy z siłą roboczą między 501 s Dwa tysiące 500 pracowników Otrzymali 12 procent łącznej liczby wnioskodawców; 11 procent Spośród tych, którzy ubiegali się o pracę, aplikowali do firm z: dwa tysiące 500 a 5 tys. oraz 12 procent Firmy z ponad Pięć tysięcy współpracowników.

– Do którego domu należysz?

Dziwne pytanie oparte na historii Harry Potterstało się pytaniem podczas rozmowy kwalifikacyjnej w @naatxssużytkownik, według jej zeznań, zgłosił się jako współpracownik w sklepie z produktami GeekGdzie jest sprzedawany? funkos s dobra Sznurek i paski.

W rozmowie kwalifikacyjnej, przez którą ten użytkownik Świergot Jego świadek, w nieoczekiwanym pytaniu, czytał: „Gdzie należysz?” Pytanie dotyczące taśmy Harry Potter Jest inspirowany epicką Harry Potterkiedy ci młodzi bohaterowie zostaną sklasyfikowani, do której szkoły powinni dołączyć.

„Słuchaj, są upokarzające rozmowy o pracę, ale ta dotyczy pracy w sklepie maniak Myślę, że to jest granica”, napisał użytkownik, krytykując rodzaj pytań, które faktycznie zadano podczas rozmowy kwalifikacyjnej o pracę i odpowiedział: Slytherinu.

Z innych pytań, które jej zadają, wyjaśnia użytkownikowi, czy wolałaby być kapitanem Quidditcha, czy kapitanem sojuszu.

READ  Firma przekazuje pracownikom ponad 300 milionów dolarów, aby pomóc im z inflacją

Pomimo tego, że kandydatka usunęła już rozmowę kwalifikacyjną, na którą została zaaplikowana, wielu użytkowników odpowiedziało na jej wiadomość, niektórzy nawet potwierdzili, że aplikowali również na wakat z nieoczekiwanymi pytaniami o pracę.

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej często zadawane są nieoczekiwane pytania, które wydają się nie mieć nic wspólnego z wakatem, jednak są to procedury, które określają kandydata, jak przyznaje użytkownik szklane drzwiktóry powiedział, że kiedy był kandydatem na rozmowę kwalifikacyjną w Apple, został zapytany: „Jaki jest twój ulubiony produkt Apple?”

Nie ma wątpliwości, że rozmowa kwalifikacyjna jest nadal kluczowym procesem w zarządzaniu talentami i niekwestionowanym sposobem na lepsze zaangażowanie talentów w firmie, do której aplikują.

Czytaj teraz: