5 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rover odkrywa „coś, czego nikt wcześniej nie widział” pod skałą na Marsie (ZDJĘCIA)

Wysłano:

13 listopada 2021 12:38 GMT

Według kierujących ekspedycją wynik ten może mieć kilka wyjaśnień, chociaż nie są jeszcze pewni, co to może być.

Zespół NASA Perseverance odkrył „coś, czego nikt wcześniej nie widział” pod warstwowymi skałami na Marsie, w pobliżu miejsca, w którym łazik wylądował po raz pierwszy na początku tego roku, informuje zespół łazików robotów online.

Wytrwałość, która bada topografię krateru krater jeziora, używany narzędzie ścierne Na końcu jego ramienia robota eroduje powierzchnię skały, aby zajrzeć do środka.

Po erozji skały łazik wysłał zdjęcia, aby pokazać, co znajduje się pod górną warstwą, która Wydaje się, że jest to połączenie ziarnistych minerałów i osadów. Według kierujących ekspedycją wynik ten może mieć kilka wyjaśnień, chociaż nie są jeszcze pewni, co to może być.

„Zajrzyj do środka, aby zobaczyć coś, czego nikt wcześniej nie widział. Użyłem niewielkiej części tej skały, aby usunąć warstwę powierzchniową i zobaczyć, co jest pod spodem. Skoncentruj się na moim następnym celu, jakim jest pobranie próbek Marsa” – powiedział w poście o zespole wędrownym Perseverance. na swoim koncie na Twitterze.

Po tym, jak prace zostały przerwane w październiku z powodu koniunkcji słonecznej, gdy Star King ingerował między Ziemią a Czerwoną Planetą, Perseverance badał niektóre formacje skalne w południowym regionie planety, która interesowała światowy zespół naukowy ds. łazików. Ziemia.

Jednym z głównych celów Mars Reconnaissance Orbiter jest: Pobieranie próbek skał i gleby z Marsa Będą one przechowywane przez sam pojazd w tubach, które przyniosą przyszłe misje z powrotem na Ziemię w celu przeanalizowania oznak życia mikrobiologicznego sprzed 3 miliardów lat.