4 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rosyjski sąd nałożył na Mitę 27 milionów dolarów

Wysłano:

24 grudnia 2021 15:01 GMT

To już drugi raz, kiedy Rosja ukarała giganta technologicznego grzywną procentową od jego dochodów po podobnej akcji przeciwko Google.

Moskiewski sąd nałożył grzywnę w wysokości 1990 mln rubli (27 milionów dolarów) firmie Meta (Facebook) za niewykonanie nakazu usunięcia z usług Spółki informacji zabronionych przez prawo rosyjskie.

Ze względu na powtarzalny charakter przestępstwa zastosowano surowszą karę niż wcześniej i wiąże się to z: wyniki finansowe Firma: Grzywna stanowi procent przychodów firmy Marka Zuckerberga.

Kilka godzin temu ten sam sąd ukarał grzywną innego giganta technologicznego, przeglądarka google7,221 mln rubli.98,3 miliona dolarów) za popełnienie podobnych naruszeń, Rosja po raz pierwszy zastosowała takie sankcje – powiązane z wynikami finansowymi – wobec firmy technologicznej.

Wcześniejsze kary nałożone na Mitę w Rosji wyniosły 106 mln rubli (1,4 miliona dolarów), ze względu na nieusuwanie treści związanych z ekstremizmem i innymi nielegalnymi zjawiskami, a także przechowywaniem danych osobowych obywateli rosyjskich poza terytorium państwa.

Federalna Służba Nadzoru Komunikacji, Informatyki i Mediów Rosji (Roskomnadzor) Pokazałem RBC, że materiały, które nie zostały usunięte przez obie firmy:

  • nawoływać konflikty religijne, obrażając uczucia wiernych i (lub) dążenie do podziału państwa wieloetnicznego i wielowyznaniowego
  • zawierają błędna informacja ogólnego zainteresowania
  • Szerzą wśród nich obojętny stosunek do życia i zdrowia Pałac
  • Propagują poglądy i ideologię organizacji Ekstremiści i terroryściZawiera atrybuty gloryfikacji terrorystów
  • bezpośrednie wejście przemysł materiałów wybuchowych
READ  Międzynarodowe lotnisko w Los Angeles zawiesza wszystkie loty z powodu ostrzeżenia o bezpieczeństwie (WIDEO)