25 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rosyjska Kancelaria określa oświadczenia Stanów Zjednoczonych Ameryki dotyczące możliwości wysłania wojsk do Europy Wschodniej jako „prowokacyjny sygnał”.

Wysłano:

15 grudnia 2021 06:04 GMT

Rzeczniczka Białego Domu powiedziała w poniedziałek, że Waszyngton ocenia rozmieszczenie wojsk na terytorium krajów Europy Wschodniej w przypadku rosyjskiej „inwazji” na Ukrainę.

Wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Riabkow określił amerykańskie wypowiedzi o możliwości wysłania wojsk do Europy Wschodniej jako „prowokacyjny sygnał”.

Wysoki urzędnik stwierdził, że „nie jest jasne, co robi dla niej administracja USA”, nie zajmując się „alternatywną ścieżką zwiększenia realnego bezpieczeństwa, proponowaną przez Rosję w formie gwarancji. [de seguridad] wzmiankowany”.

Sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki przejęte W poniedziałek Stany Zjednoczone oceniają rozmieszczenie wojsk na terytorium krajów Europy Wschodniej na wypadek rosyjskiej „inwazji” na Ukrainę.

z Moskwy Ocenili Od „sztucznego zaostrzenia” pogłosek o możliwej rosyjskiej operacji wojskowej na Ukrainie i oskarżenia Zachodu o wywołanie „histerii” pod pretekstem rozmieszczenia kolejnych jednostek sprzętu wojskowego NATO w pobliżu granic Rosji.

W zeszłym tygodniu rosyjski prezydent Władimir Putin spotkał się ze swoim amerykańskim odpowiednikiem Joe Bidenem, aby omówić między innymi napięcia na Ukrainie. Kreml stwierdził w oświadczeniu, że stanowisko Moskwy polega na konieczności uzyskania „wiarygodnych i prawnie wiążących gwarancji, które wykluczą ekspansję NATO na wschód i rozmieszczenie systemów uzbrojenia ofensywnego w krajach sąsiednich”.

Z drugiej strony najemca Białego Domu ogłaszać Kilka dni później rozważał możliwość wysłania większej liczby żołnierzy do krajów Europy Wschodniej, które są członkami NATO, ale podkreślił, że wysłanie sił lądowych USA na Ukrainę „nie było w ogóle możliwe”.

READ  Wybuch wulkanu na wyspie La Palma w Hiszpanii