30 września, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rosjanie wystrzeliwują „masywne fale” rakiet na linię kolejową 20 kilometrów od Polski | Świat | D.W.

„Dzisiejszego wieczoru wróg przypuścił atak rakietowy na infrastrukturę regionalnego oddziału Livy Railway w obwodzie Jaworowskim. Wybuch uszkodził infrastrukturę kolejową. Brak doniesień o obrażeniach lub śmierci. Wcześniej większość pocisków pochodziła właśnie z tego” – powiedział Kozitsky. Napisał na swojej stronie na Facebooku.

Z kolei lwowski Meyer Andrei Sadovy zauważył, że okna domów sąsiadujących z miejscem zamachu zostały wybite. „Wszystko to (zdarzyło się) na obszarze około 20 kilometrów od granicy UE” – napisał burmistrz na swoim koncie Telegram.

Ponadto jednostki obrony przeciwlotniczej Zachodniego Dowództwa Powietrznego Sił Zbrojnych Ukrainy zestrzeliły dziś wieczorem trzy pociski przeciwokrętowe wystrzelone na terenie obwodu lwowskiego.

Dwa naloty i potężne fale rakiet

Według Satovy’ego zeszłej nocy w regionie doszło do dwóch nalotów i dwóch startów rakiet.

„Żadne pociski nie trafiły w miasto Elviv. Siły obrony powietrznej działały dobrze. Więc nie wiemy, czy tym razem nasze miasto było celem… w rzeczywistości był to jeden z największych ataków w regionie pod względem liczby pocisków”. Burmistrz zauważył.

Miasto, położone na zachodzie kraju i bardzo blisko granicy z Polską, nie było celem licznych ataków od rosyjskiej inwazji na kraj 24 lutego.

Lwów był także punktem tranzytowym dla dziesiątek tysięcy obywateli Ukrainy uciekających z kraju i szukających azylu w innych krajach UE.

Joe (F, był)

READ  LA JORNADA - Młodzi bramkarze zostali ogłoszeni trzykrotnymi mistrzami świata w Polsce