5 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rosja twierdzi, że fragment rakiety Elon Musk przeleci 5,5 km od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Wysłano:

23 listopada 2021 21:50 GMT

Stacja orbitalna zbliży się do segmentu Falcon 9 w najbliższy czwartek.

Część pocisku z SpaceX który nadal krąży wokół Ziemi, będzie przechodził w pobliżu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, jak ogłosiła rosyjska agencja kosmiczna Roscosmos, która podąża ścieżką segmentu.

w uwolnienie Wydana we wtorek agencja ustala, że ​​część Sokół 9 Wystrzelony przez Elona Muska w 2019 roku, za kilka dni minie blisko bazy orbitalnej.

„25 listopada o 07:18 czasu moskiewskiego fragment amerykańskiej rakiety ma zbliżyć się do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej” – czytamy w szczegółowym oświadczeniu.

Według rosyjskich ekspertów minimalna odległość Między stacją a kadłubem będzie to około 5,5 kilometra (wbrew temu, co mówiła załoga) Pracuj normalnie!”.

W zeszłym tygodniu członkowie załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej – czterech Amerykanów, dwóch Rosjan i jeden Niemiec – zostali zmuszeni do: Przenosić Do statków Sojuz i Crew Dragon przed nim Strach przed kolizjami śmieci kosmiczne, po tym, jak Rosja zestrzeliła byłego sowieckiego satelitę, decyzja została opisana jako „Niebezpieczny i nieodpowiedzialnyprzez Waszyngton.

Ale z Moskwy podkreślali, że powstałe fragmenty nie stanowią zagrożenia dla bazy orbitalnej ani satelitów, a opisał je rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow. Obłudnicy Oskarżenia władz USA. „Wolelibyśmy, aby Stany Zjednoczone, zamiast bezpodstawnych zarzutów, usiadły przy stole negocjacyjnym i przedyskutowały swoje obawy dotyczące traktatu zaproponowanego przez Rosję i Chiny, aby zapobiec Wyścig zbrojeń [en el espacio] Stany Zjednoczone nie chcą podpisać” – powiedział.

READ  WhatsApp | Sztuczka, aby usunąć folder historii | ZABAWA SPORTOWA