29 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rosja powinna formalnie przeprosić Polskę za atak na ambasadora

Rosja W dniu dzisiejszym władze polskie wystosowały oficjalne przeprosiny po ataku na ambasadora Rosji Warszawa Podczas uroczystości 9 maja Sowieci pokonali nazistowskie Niemcy II wojna światowa.

„Rosja oczekuje oficjalnych przeprosin od polskiego kierownictwa” – powiedział w komunikacie MSZ.

Z tego powodu ambasador RP w Moskwie został dziś wezwany do MSZ, gdzie Warszawa ma obowiązek udzielić „gwarancji bezpieczeństwa” wszystkim pracownikom rosyjskiego prawa.

„Widoczne jest całkowite naruszenie Konwencja Genewska O stosunkach dyplomatycznych. Polska nie wypełniła jednego ze swoich kluczowych zobowiązań: nie gwarantuje immunitetu ambasadorom Rosji – powiedział.

Notatka ostrzega, że ​​przyszłe decyzje Moskwy będą zależeć od „reakcji Warszawy” na rosyjskie żądania.

Moskwa już „energicznie” protestowała 9 maja przeciwko atakowi na jej ambasadora Polska, Siergiej AndrzejMężczyzna rzuca czerwonym syropem w twarz grupy, która składa kwiaty pod pomnikiem poświęconym żołnierzom radzieckim poległym podczas II wojny światowej.

Po tym, jak został zaatakowany i znieważony przez tłum z ukraińskimi flagami, Andrzej stał się „dumny” ze swojej prezydentury. Władimir Putin, Zapowiedział, że nie należy do prorosyjskich regionów Doniecka i Ługańska, znanych jako Donbas. Ukraina.

W związku z tym ambasador Rosji zapewnił, że polskie władze żałują tego, co się stało, ale formalnie nie przeprosiły.

Przyznał, że polskie władze odradzały mu pojawianie się na pomniku ze względu na niebezpieczeństwo incydentu.

Putin uzasadnił poniedziałkowy atak „blokujący” na Ukrainę podczas tradycyjnej parady wojskowej na Placu Czerwonym z okazji Dnia Zwycięstwa, za co obwinił. NATO

Rosja i Polska przez wiele lat utrzymywały napięte stosunki, zwłaszcza od śmierci prezydenta Leka Kaczyńskiego i samolotu, którym leciał, rozbił się na terytorium Rosji w 2010 roku.

Po rozpoczęciu rosyjskiej interwencji wojskowej Ukraina, Polska Wydalony 45 rosyjskich ambasadorów Moskwa Odpowiedzieli jednakowo.

ledz