28 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rosja określa kryzys migracyjny Polski mianem wojny informacyjnej | Aktualności

Rzeczniczka MSZ Maria Sajarowa potępiła w poniedziałek rosyjskie pragnienie uwięzienia Rosji w kryzysie migracyjnym na granicy białorusko-polskiej, nazywając wydarzenia „wojną informacyjną”.

Czytaj więcej:

Honduras rozpoczyna dystrybucję materiałów wyborczych CNE

Jak ujawnił, rosyjska strategia forsowania kryzysu ma pretekst do uchylania się od odpowiedzialności i stwierdził:

„Na Zachodzie szukają zewnętrznego czynnika, który można obwiniać za Białoruś. Zaczynają pchać Rosję w kierunku kryzysu migracyjnego i musi istnieć „czynnik wagi”, kiedy muszą odpowiedzieć na pytanie, kto jest winien.

Rosyjski minister spraw zagranicznych udostępnił dane w odpowiedzi na upór, że konflikt migracyjny na granicy białorusko-polskiej jest wyraźnym przykładem „wojny informacyjnej”.

Wskazał, że podczas gdy obecnie około 3000 Irakijczyków wydaje się być zagrożeniem dla istnienia UE, na przykład we Włoszech oficjalne dane pokazują, że około 60 000 nielegalnych imigrantów zostało upoważnionych do wjazdu do 2021 roku. Konflikt graniczny.

Do 2020 roku władze kraju zniosły lub uprościły procedury wydawania wiz osobom z około 80 krajów.

Unia Europejska (UE) oskarżyła Minge o spiskowanie w celu obalenia europejskiej granicy w odpowiedzi na sankcje nałożone na Brukselę.

W innej notatce Zakarova opisuje stanowisko Polski w sprawie kryzysu imigracyjnego jako mylące.

Według niego w ciągu ostatnich 20 lat Warszawa konsekwentnie krytykowała inne kraje za demokrację, wolność słowa i łamanie praw człowieka, ale kiedy sprawa zapukała do jego drzwi, polskie władze natychmiast zapomniały o wcześniejszych doniesieniach.

Ponadto premier Polski Mateusz Morawiecki wypowiedział się przeciwko tworzeniu korytarza humanitarnego dla cudzoziemców skoncentrowanych na Białorusi, choć wielu z nich wyraziło chęć dotarcia do Niemiec i pozostania w Polsce. .

„Prawa człowieka w Warszawie zostały jakoś po cichu zapomniane, nie pamiętane przez oświadczenia, które składali innym krajom. Co to jest, podwójny status? Oczywiście, że nie. To hipokryzja” – powiedziała Zakarova.

READ  Polski premier ostrzegł, że jeśli UE rozpocznie „trzecią wojnę światową”, to zemści się wszelką dostępną bronią.

Od dwóch tygodni kryzys migracyjny pogłębił się, wielu migrantów czeka na możliwość przekroczenia granicy UE, podczas gdy polskie siły bezpieczeństwa udaremniały próby przekroczenia granicy przez prywatne grupy, tymczasem komisarz UE ds. sąsiedztwa i ekspansji powiedział Oliver Verheli. Unia Europejska (UE) analizuje nowe środki rozwiązania kryzysu na granicy polsko-białoruskiej, które zostaną ogłoszone w najbliższy weekend.