28 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rodzina Chile zażądała ponad 300 milionów dolarów odszkodowania od Elsie Amore Ojeda

Elsie Amore Ojeda pojechała do Kolumbii 5 marca ze swoim chłopakiem Juanem Guillermo Valderramą.

30 marca 2019 r. w Santander miała miejsce sprawa, która wstrząsnęła Kolumbijczykami i Chilijczykami, Ilse Amory Ojeda zniknęła po odejściu z pracy w chilijskich oddziałach generalnych, aby osiedlić się w Kolumbii ze swoim chłopakiem Juanem Guillermo Valderramą. Dziś ten ostatni odsiaduje wyrok 36 lat, 6 miesięcy i 20 dni za zabójstwo Chilijczyka.

W ostatnich godzinach powracają wieści o rodzinie obywatela Chile, ponieważ Proszą o 363 miliony pesos kolumbijskich jako rekompensatę za śmierć Ojedy. Liczbę ujawniono w piątek, 3 grudnia, w trakcie rozprawy pojednawczej, która odbyła się w Bucaramanga, na której domagano się ugody co do wysokości odszkodowania za wyrządzone szkody materialne i moralne.

Jednakże, Obie strony nie doszły do ​​porozumienia w sprawie odszkodowania i posiedzenie zostało przełożone na 3 maja.

Ze swojej strony obrońca Juana Guillermo Valderrama powiedział rodzinie Elsie Amore, że ich klient nie miał środków finansowych na zapłacenie takiej kwoty, dlatego skazany proponuje inny sposób naprawienia szkód.

Propozycja Valderrama polega na otwartym wystąpieniu o przebaczenie, bez płacenia jakiejkolwiek rekompensaty pieniężnej, pomysł, który chilijska rodzina kategorycznie odrzuciła., który wskazał, że mężczyzna powinien przynajmniej zwrócić pieniądze, które wtedy ukradł swojemu partnerowi. To już drugi raz od czasu przekonania Valderrama, że ​​jej rodzina odrzuciła jego ofertę.

(Zdjęcie: Twitter / Mayuenlinea)
(Zdjęcie: Twitter / Mayuenlinea)

Alejandra Ojeda, siostra chilijskiej policji, rozmawiał z RCN Radio o tym, co wydarzyło się na rozprawie, i zauważył, że przed procesem prawnik Valderramy szukał rodziny, aby porozmawiać o pojednaniu, ale odmawiają przyjęcia niczego przydatnego dla zabójcy Amore, Ojedy. „Staramy się nie mieć żadnych długoterminowych korzyści, Jeśli za 20 lat będzie chciał wystąpić o obniżoną karę, sędzia przeanalizuje akta i sprawdzi, czy nie zapłacił rodzinie zgodnie z wymaganiami.Utworzony.

READ  Dziesiątki klientów uwięzionych na trzy dni w barze z powodu zamieci (a niektórzy nie chcą odejść)

Ofiarami w tej sprawie, oprócz Chilijczyka zabitego przez Valderramę, jest pięciu krewnych Elsie: jej rodzice, siostra, syn i wnuk. „Jednakże, Zasugerowana rekompensata była przeprosinami, w ten sposób będziemy musieli odłożyć prośbę o pieniądzeSiostra uparła się, że pójdzie na stację.

Wreszcie rodzina Elsie Amore-Ojedy stwierdziła, że ​​przeprosiny Valderrama, jeśli je przyjmą, nie będą szczere, ponieważ mężczyzna dla nich jest „kłamcą i manipulatorem”, a siostra ofiary dodała, że ​​„Okłamywał moją siostrę od początku związku i nie wierzymy w żadne przeprosiny I jeszcze jeden nie modyfikuje wyrządzonych szkód”.

fakty

Elsie Amore Ojeda, 51 lat, i Juan Guillermo Valderrama, 28 lat, Nawiązali romantyczny związek w 2016 roku, kiedy ja pracowałem jako policjant, a on był kelnerem w Chile – chociaż mężczyzna był policjantem w Kolumbii – i w 2019 roku Kobieta zgadza się rzucić pracę i za pieniądze z emerytury zamieszkała z Valderramą w Bucaramanga, gdzie mają rozpocząć działalność gospodarczą.

Krewni 51-letniego Ojedy nie pochwalali jego związku z 28-letnim Valderramą ze względu na różnicę wieku.
Krewni 51-letniego Ojedy nie pochwalali jego związku z 28-letnim Valderramą ze względu na różnicę wieku.

Jednak będąc w Kolumbii, Ojeda odkryła prawdziwą naturę swojego partnera, mężczyzny, który interesował się tylko jej pieniędzmi i ciągle ją wykorzystywał.. Historia miłosna Ilse skończyła się równie szybko, jak się zaczęła, ponieważ bez wsparcia rodziny i w nieznanym kraju kobieta chciała uciec i wrócić do swojego kraju.

To właśnie Ojeda powiedziała swojej rodzinie przez WhatsApp, zauważając, że była zmęczona byciem maltretowanym i utratą pieniędzy z powodu kaprysów Kolumbijczyka, Od tego kontaktu rodzina Chile nie wie o niej więcej.

Kilka dni później w kolumbijskich mediach pojawił się Valderrama, płacząc i ze zdjęciem Elsa Ojedy w dłoniach, prosząc o pomoc w odnalezieniu partnera, który opuścił jego stronę po kłótni i się nie pojawił. Władze wkrótce zaczęły podejrzewać Valderramę, słysząc, co rodzina miała do powiedzenia I odkrycie, że kobieta zaginęła dłużej niż wskazywał, ponieważ oszukał rodzinę, mówiąc, że policja rzeczywiście szuka Chilijczyka.

READ  Alejandra Guzmán i Luis Miguel to znane osoby zaangażowane w „Papiery Pandory”

Wreszcie, niektóre nagrania z kamer monitoringu pokazują, że widziano Valderramę prowadzącą prywatny samochód – który został faktycznie kupiony przez Ojedę w Medellin – z nią jako drugim pilotem, a kilka godzin później pojawia się w tym samym samochodzie, ale tylko ostrzega, że ​​zniknięcie miało miejsce 31 marca 2019 r. ale Dominującym dowodem przeciwko Juanowi Guillermo Valderramie było oświadczenie robotnika, że ​​były policjant zapłacił tego dnia za kremację i zakopanie zwłok krowy. Zmarł.

Ten człowiek zaprowadził policję do miejsca, w którym zakopał coś, co uważał za krowę, ale po kilku analizach okazało się, że Szczątki szkieletów były Chilijczykami.

Czytaj: