15 sierpnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rezerwa Armii USA w Portoryko wysyła wojska do Polski

(CNN hiszpański) – Rezerwa Armii Stanów Zjednoczonych w Portoryko ogłosiła w sobotę, że zmobilizowała 150 żołnierzy z 432 Dywizji Transportowej do Polski.

Urzędnicy armii wyjaśnili w oświadczeniu, że grupa miała udać się do kraju i że szkolili się po otrzymaniu nakazu podróży. Żołnierze tej dywizji specjalizują się w obsłudze ciężkiego sprzętu wojskowego.

„Ta mobilizacja była planowana od ponad roku i nie jest odpowiedzią na konkretne wydarzenie” – powiedział pułkownik Carlos Casares, dowódca Rezerwy Armii USA w Portoryko. „Ta mobilizacja nie jest wynikiem ostatnich wydarzeń między Ukrainą a Rosją. Jedziecie w jakimś celu i jesteśmy pewni, że będziecie nosić wysokie imię dowództwa” – wyjaśnił.

Według doniesień Rezerwa Armii Stanów Zjednoczonych w Portoryko zapewnia wsparcie sojusznikom i partnerom Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO).

„Przygotowujemy się do tego zadania od 2021 roku i skupiamy się na zapewnieniu transportu i pomocy siłom NATO” – powiedział sierżant Julio Colasso z Dywizji 432.

READ  To jest Polska, kraj, z którego Ukraińcy uciekli przed wojną