2 października, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ravi Tahiya powalczy o złoto na Polish Open po 3 zwycięstwach z rzędu

Źródło obrazu: TWITTER

Ravi Tahiya powalczy o złoto na Polish Open po 3 zwycięstwach z rzędu

Olimpijski indyjski zapaśnik Ravi Tahiya w środę związał się z drugim tytułem w swoim sezonie 2021, docierając do 61 kg finału ostatniego wydarzenia przed Igrzyskami Tokio, Polish Open.

Wszyscy jego przeciwnicy raz po raz celowali w lewą nogę Raviego, ale mistrz Azji i wysoka wytrzymałość brązowego medalisty Mistrzostw Świata 2019, Crawlera, wciągnęli go do swoich meczów.

Ravi, który rywalizuje dopiero w swoim drugim meczu w sezonie, rozpoczął od łatwego zwycięstwa 10:1 nad Klomjonem Abdullą z Uzbekistanu, ale wygrał 13-8 z Atlanem Askaro z Kazachstanu.

Swoje miejsce w półfinale wywalczył Amerykanin Nathan Khalid Domasello 9-5, który podobnie jak Ravi startuje zazwyczaj w kategorii 57kg.

Ravi następnie pokonał Reza Ahmadali Adrinakarchi z Iranu 7-4.

Będzie teraz walczył o złoto z Abdullahem, który łatwo zaniepokoił się w swojej pierwszej grze.

Najtrudniejsza łódź Raviego zamieniła się w jego drugą rundę walki z Ascaro. Chodziło o wytrzymałość i siłę, gdy Indianie wykonali dramatyczny zwrot po pokonaniu 0-8 w zwycięstwie z Kazachstanem.

Askarow, srebrny medalista Mistrzostw Azji, oszołomił Raviego obunożnym atakiem, gdy Indianie usiłowali negocjować z szybkimi ruchami kazachskiego zapaśnika. Chociaż Ravi przygotował się do kontrataków, nie był w stanie ich przeprowadzić.

To dziwna scena, gdy Ravi walczy i jego obrona spada. Był jeden ruch i dwa punkty od zawstydzającej porażki z powodu technicznej przewagi.

Jednak jego przeciwnik stracił rozpęd w drugiej tercji, a Ravi używa tego, aby wykonać ruchy obalenia jeden po drugim, aby zanotować 13 prostych punktów.

W 3 rundzie z łatwością znokautował Tomacello, ale pozwolił Amerykanowi złapać lewą nogę. Z pięciu straconych punktów, z trzema szwami, Tomacello nie był w stanie dokończyć rzutu, ale był w stanie wyciągnąć Raviego z areny.

Obrona jego stóp znów zadrżała, ale wytrzymałość Raviego przyciągnęła go z powrotem. Wygrał 7-4 z irańskim Reza Ahmadali Adrenakarchi, który utrzymywał Indian w miejscu, kilkakrotnie blokując lewą nogę.

READ  Equiori, kolumbijska firma czekoladowa, która chce dotrzeć do Polski

Jednak Irańczycy nie mają zbyt wiele energii do sytuacji, w której Ravi dobrze prosperuje.