1 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Putin utrzymuje napięcie z Europą: wzrost cen gazu o 400% przypisał przeszkodom dla Nord Stream 2

Prezydent Rosji Władimir Putin (fot. Reuters)

Unia Europejska może winić swoją politykę jedynie za rekordowe ceny gazu, na które cierpi.Rosyjski prezydent powiedział, że podczas gdy niektórzy jego członkowie odsprzedają tani rosyjski gaz po znacznie wyższych cenach w ramach bloku, Prezydent Rosji Władimir Putin.

W tym kontekście Putin ponownie nalegał i zwrócił się do Unii Europejskiej: Zatwierdzenie nowej trasy dla rosyjskiego gazu, gazociągu Nord Stream 2, w celu złagodzenia podwyżek cen. wygórowany tonPutin to twierdził Eksploatacja gazociągu pozwoli na zwiększenie „dodatkowych ilości gazu na rynek europejski i obniżenie jego ceny na giełdzie, na rynku spot”.

Rekordowa cena gazu w Europie pobiła we wtorek nowy rekordi O wysokości prawie 800% Od początku roku. Cena spadła w piątek, ale i tak wzrosła o ponad 400%.

Nord Stream 2 ma sprzeciw ze strony Stanów Zjednoczonych, zwłaszcza kilku krajów Europy Wschodniej, którzy twierdzą, że gazociąg zrobi Unia Europejska jest bardziej uzależniona od rosyjskiego gazu, który już teraz zaspokaja 35% zapotrzebowania sektora na gaz.

Logo projektu gazociągu Nord Stream 2 (Zdj.: Reuters)
Logo projektu gazociągu Nord Stream 2 (Zdj.: Reuters)

Gazociąg, który biegnie z Rosji do Niemiec, został wybudowany we wrześniu i wciąż czeka na zgodę organów regulacyjnych Berlina i Brukseli. Jednak według niemieckiej Federalnej Agencji ds. Sieci, Proces certyfikacji gazociągów został czasowo zawieszony do czasu zakończenia wszystkich procedur wymaganych przez prawo niemieckie.

Gdy wszystkie wymagania zostaną spełnione, agencja będzie miała Cztery miesiące na sformułowanie decyzji, Że zgodnie z prawem wspólnoty zostanie przekazane Komisji Europejskiej do zajęcia stanowiska.

Dodatkowe dostawy gazu na rynek europejski Z pewnością od razu obniżą cenę na giełdzie (na rynku).Putin powiedział, według agencji prasowej Ria We wspólnym spotkaniu z Radą Państwa i Radą Nauki i Oświaty.

Sytuacja pogorszyła się w piątek, kiedy Gazociąg Jamał-Europa, który zazwyczaj przesyła rosyjski gaz do Europy Zachodniej, płynął w przeciwnym kierunku już czwarty dzień z rzędu., pompujący paliwo z Niemiec do Polski, wynika z danych niemieckiego operatora sieci Gascad.

Zdjęcie aktowe obiektów Gazpromu na polu gazowym Povanenkovo ​​na Arktycznym Półwyspie Jamalskim w Rosji (Zdj.: Reuters)
Zdjęcie aktowe obiektów Gazpromu na polu gazowym Povanenkovo ​​na Arktycznym Półwyspie Jamalskim w Rosji (Zdj.: Reuters)

Rosyjski gigant gazowy Gazprom nie zachował zdolności tranzytowych dla eksportu przez Jamał-Europę Wyniki aukcji pojawiły się do 25 grudnia. Gazprom zwykle utrzymuje przepustowość na drogach krótkoterminowych, po tym jak w zeszłym roku Polska i Rosja zdecydowały się nie przedłużać swojej długoterminowej umowy transportowej.

READ  Policja i pasażerowie ratują mężczyznę, który spadł na tory metra

Putin powiedział, że Polska „zmarginalizowała” Rosję od administracji Jamał-Europa, który działał w trybie rewersu, wysyła gaz na wschód. Gazociąg biegnie z Rosji na Białoruś oraz biegnie do Polski i Niemiec.

Nie prowadzi to do wzrostu wolumenu rosyjskiego gazu na rynku europejskim, więc Cena rośniePutin powiedział, według agencji prasowej Interfaks, na przepływach wstecznych.

Na Ukrainie, kolejnym szlaku tranzytowym rosyjskiego gazu do Europy, powiedział szef państwowej spółki przesyłowej gazu Gazprom zmniejszył dobowy przepływ do 87,7 mln m3 ze 109 litrów.

Ukraina przygotowuje swoje granice na ostateczny atak Rosji (fot. EFE)
Ukraina przygotowuje swoje granice na ostateczny atak Rosji (fot. EFE)

Zmniejszenie w czasie dostaw gazu do Unii Europejskiej Ceny osiągnęły 2000 dolarów, co sugeruje, że nie są to decyzje ekonomiczne, ale czysto politycznew celu wywarcia presji na Unię Europejską w sprawie uruchomienia Nord Stream 2 na warunkach Federacji Rosyjskiej Sergi McCogon na Facebooku.

Rekordowa w Europie cena gazu wzrosła we wtorek powyżej 2200 euro (2495 dolarów) za 1000 metrów sześciennych.

Wicepremier Rosji, Alexander Novak powiedział, że Europa traci dodatkowe rosyjskie dostawy z powodu opóźnień Nord Stream 2, Nadal potrzebujesz niemieckiej zgody, aby iść naprzód.

(z informacjami z Reuters i EFE)

Czytaj: