2 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Puchar Świata Katar |  Lewandowski zabiera głos w sprawie afery bonusowej w Polsce

Puchar Świata Katar | Lewandowski zabiera głos w sprawie afery bonusowej w Polsce

12.09.2022 o 09:01

TEC


W ostatnich dniach w kraju Europy Środkowej rozpętała się burza, kiedy wyciekły pieniądze obiecane przez polskiego premiera drużynie na awans do 1/8 finału.

Lui uważa, że ​​na poziomie sportowym: „Osiągnęliśmy najważniejszą rzecz, czyli awans, ale myślę, że mieliśmy energię ofensywną, aby podnieść coś dalej i nie grać jak dotąd”.

Roczna inflacja w Polsce oscyluje wokół 18%. Kraj środkowoeuropejski był jednym z najbardziej dotkniętych wojną ukraińską A produkty stają się droższe bez regulacji. Wśród całego tego zamieszania gospodarczego w ostatnich dniach pojawiły się kontrowersje wokół obietnicy złożonej przez premiera kraju drużynie piłkarskiej jego krewnego miliardera, aby awansować do fazy grupowej. Mistrzostwa Świata w Katarze.

Sprawa wybuchła po tym, jak Mateusz Morawiecki nagłośnił swój sprzeciw wobec rządu. Y Kapitan i gwiazda FC Barcelony Robert Lewandowski pojawił się publicznie, aby wyjaśnić. I oceń grę zespołu prowadzonego przez Michniewicza.

„Spotkanie trwało właściwie kilka minut przed wylotem z hotelu na lotnisko. To była nieformalna rozmowa. Premier złożył oświadczenie, ale szczerze mówiąc my, piłkarze, nie potraktowaliśmy tego zbyt poważnie„Lewy mówi w wywiadzie dla portalu Onet.pl. „Niczego nie oczekujemy, niczego nie żądamy, nie zabiegamy o publiczne pieniądze. Chcę jasno powiedzieć, że nie jedziemy na mistrzostwa świata dla pieniędzy. Jesteśmy dumni z piłki nożnej i reprezentacji – dodał.

„Słyszałem wiele nieprawdziwych informacji na ten temat. Chcę więc wyjaśnić, że nie ma sporu między nami, zespołem i sztabem technicznym w sprawie selekcji. Poza tym zawsze są to wirtualne pieniądze i nie traktujemy ich poważnie” , kilka dni przed powrotem do zespołu w Ciudad Esportiva Joan Camper Zawodnik Barcelony obiecuje, że spędzi je na wakacjach.

Nowości na temat opracowywanej gry

Koncentrując się bardziej na aspekcie sportowym, Lewandowski to docenia „Osiągnęliśmy nasz cel, jakim było przejście do fazy grupowej. To jest bardzo ważne. Oczywiście teraz możemy mówić o stylu, w jakim to zrobiliśmy. Myślę, że nasz zespół ma potencjał ofensywny i potrafi go wykorzystać. Zawsze też to powtarzam trenerowi.

READ  Osuwisko, jakie otrzymała Polska, wywołało krytykę prasy w jej kraju

O tym, czy bezpośrednio poprosił trenera o zmianę podejścia (co powtórzyło się w 1/8 finału przeciwko Francji), Lui powiedział: „Między trenerem a mną nie było nieporozumień. Komunikacja z trenerem była bardzo dobra. brak zaufania do Michniewicza”. „Nasz występ jest oceniany bardziej po meczu z Argentyną i czuję, że gdybyśmy zagrali w tym meczu tak jak z Francją, ocena byłaby zupełnie inna.Ponieważ walczyliśmy w meczu z Francją. Byliśmy słabi, ale walczyliśmy do końca, staraliśmy się.