3 lipca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

PS5 Slim już tam jest i jest znacznie mniejszy niż sobie wyobrażałeś

W różnych rejonach świata, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych i Europie, wciąż bardzo trudno jest zdobyć PlayStation 5. Z tego powodu w tej chwili może wydawać się śmieszne myślenie o pierwszej recenzji sprzętowej konsoli, czyli wersji to z pewnością wprowadzi zmiany. W swoim projekcie i być może w działaniu. Ale podczas gdy Sony robi krok w tym zakresie, utalentowani Korzyści Mateuszaz kanału na youtube Dodatki do majsterkowaniazadanie zostało ustawione Stwórz pierwszy na świecie PS5 Slim.

W przeszłości Perks zaskakiwali nas swoimi niezwykłymi kreacjami. Właściwie rok temu Klimatyzator PS5 z eleganckim drewnianym pudełkiem.

Jednak w swoim najnowszym filmie pokazali proces tworzenia skompresowanego wariantu PS5 od początku do końca. Efekt końcowy jest więcej niż zaskakujący, ponieważ Zmniejszenie wymiarów było znaczące W porównaniu do oryginalnej konsoli.

To też powinno być powiedziane PS5 jest ogromny; To największa konsola do gier wideo w historii. To spowodowało, że niektórzy właściciele mieli komplikacje, aby umieścić go w salonie. Praca firmy Perks rozwiązuje tę niedogodność, gdyż jej rozmiar pozwala na umieszczenie jej nawet w pustej przestrzeni między telewizorem a meblami.

Czy możesz sam zrobić ten projekt? W teorii tak, choć wcale nie jest to łatwe; Zwłaszcza ze względu na narzędzia, które musisz mieć pod ręką, aby obsługiwać różne materiały.

Percy stanęli przed takim samym wyzwaniem, jak inżynierowie Sony, projektując PS5: The problem z ciepłem. Jeśli utrzymanie kontrolera w idealnej temperaturze jest naprawdę skomplikowane, teraz wyobraź sobie, że robisz to w wariancie, w którym nie ma nawet miejsca na oryginalny wentylator, radiator i źródło zasilania.

Jakie było rozwiązanie? Jak już wiesz, Dodatki do majsterkowania Postanowiłem trzymać niektóre składniki na zewnątrz. Sony nie jest obcy tej sugestii, ponieważ wraz z PS1 Slim i PS2 Slim uciekło się do tego samego, aby uczynić korpus bardziej kompaktowym.

READ  Strategia marketingowa zastępowania iPhone'a firmy Apple

System chłodzenia był najbardziej skomplikowany w historii. W rzeczywistości miedziana obudowa stworzona przez Perks rzeczywiście pozwala na samoistne rozpraszanie ciepła, ale ta konstrukcja nie jest wystarczająca. Kolejnym dużym krokiem było wdrożenie system chłodzenia ciecząChociaż jest to powszechne w komputerach z wyższej półki, nigdy wcześniej nie robiono tego w konsoli do gier wideo — płynny metal PS5 nie należy do tej kategorii.

Oczywiście jednostka zewnętrzna odpowiedzialna za chłodzenie PS5 Slim jest ogromna. Przestrzeń, która nie jest już zajmowana przez konsolę, rekompensuje układ chłodzenia, choć można go umieścić w innym miejscu, ukrytym gołym okiem.

Przed pomyślnym zakończeniem projektu Perks musiał rozwiązać poważny problem spowodowany osobistym błędem. System chłodzenia spadł z dachu, który go zatrzymywał, utrudniając przepływ powietrza. PS5 nie chłodziło się prawidłowo i przestało działać. Najgorszy ze wszystkich Obraz został uszkodzony I trzeba było otworzyć kolejną konsolę, aby wydobyć jej komponenty i dokończyć pracę.

Zgodnie z zaletami czujników temperatury zainstalowanych w drugiej próbie, PS5 Slim ma niższe temperatury w porównaniu do oryginalnej wersji. Procesor był utrzymywany między 46 a 65 °C; RAM w 52°C i VRM w 44°C. Według danych udostępnionych przez kanał YouTube Nexus graczaOryginalny PS5 osiąga 75°C w procesorze, 94°C w pamięci RAM i 71°C w VRM.

Tak ogólnie to nieźle; Pamiętajmy tylko, że zastosowano zewnętrzny system chłodzenia i też nie jest tani.