24 listopada, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Przywódcy Niemiec, Francji i Polski spotkają się w Berlinie, aby wzmocnić europejską reakcję na kryzys ukraiński.

Przywódcy Niemiec, Francji i Polski spotkają się w Berlinie, aby wzmocnić europejską reakcję na kryzys ukraiński.

Przywódcy Niemiec, Francji i Polski spotykają się w Berlinie, aby wzmocnić europejską reakcję na kryzys ukraiński. (AP/Aurelien Morissard)

kanclerz Niemiec Olafa ScholesaW najbliższy piątek przyjmie w Berlinie prezydenta Francji. Emmanuela MacronaI do Premiera RP, Donalda Tuskaw strukturze Trójkąt WeimarskiPlatforma jednocząca Berlin, Warszawę i Paryż w celu przeciwstawienia się rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

„Rosja stała się potęgą, która chce się rozwijać i jest pewne, że na tym nie poprzestanie” – powiedział Macron w X.

„Jeśli Ukraina zostanie sama, jeśli Ukraina przegra tę wojnę, Rosja z pewnością zagrozi Mołdawii, Rumunii i Polsce” – ostrzegł.

Spotkanie skupi się na propozycjach trzech przywódców Dodatkowe wsparcie dla Ukrainy Oświadczył, że w obronie przed agresją rosyjską Stephena HepstreetaRzecznik niemieckiego rządu na konferencji prasowej.

To spotkanie jest pierwszym spotkaniem Trójkąt Weimarski Pierwsze popołudnie zaplanowano na czerwiec ubiegłego roku, przed którym w mediach pojawili się Scholz, Macron i Tusk.

Proponowane spotkanie trzech przywódców będzie koncentrować się na zapewnieniu Ukrainie dodatkowego wsparcia w jej obronie przed rosyjską agresją. (Christophe Petit Tesson/Reuters)

W rozmowie z Polskim Radiofonią i Telewizją Informacje TVPTusk potwierdził spotkanie i podkreślił rolę trzech stolic w mobilizowaniu wszystkich Europa na rzecz Ukraina.

„Będę w piątek Berlin Z prezydentem Francji Emmanuela Macronai kanclerz Niemiec, Olafa ScholesaAby zaradzić tej sytuacji” – powiedział, wyrażając swoją opinię, że „te trzy stolice mają zadanie i władzę zmobilizowania całej Europy do udzielenia nowej pomocy”. Ukraina.

Trójstronny szczyt odbywa się w czasie osłabionym różnicami francusko-niemieckimi. Dostawa broni do Kijowa.

Polska, jeden z głównych sojuszników Ukrainy, wielokrotnie nawoływała Zachód do zwiększenia wydatków na obronę, aby pomóc mu uporać się z wojną.

Teraz, mając nowy proeuropejski rząd pod przewodnictwem Tuska, Polska stara się zacieśnić współpracę z Berlinem i Paryżem. Groźba Moskwy.

Polska, jeden z głównych sojuszników Ukrainy, wielokrotnie nawoływała Zachód do zwiększenia wydatków na obronę, aby pomóc mu uporać się z wojną. (EFE/Christophe Petit Tesson)

„Moim zdaniem te trzy stolice mają zadanie i siłę zmobilizowania całej Europy” – powiedział polski premier.

READ  Polska / Białoruś

Przed spotkaniem trójstronnym Scholesa i Macrona Odbędzie się spotkanie w celu omówienia kwestii będących przedmiotem wspólnego zainteresowania, a także wsparcia i dystrybucji na Ukrainę Niemieckie rakiety dalekiego zasięgu Byk był przyczyną niezgody między Niemcami a Francją.

Scholze wykluczył zaangażowanie wojskowe Niemiec na Ukrainie, w przeciwieństwie do Francji. Rakiety manewrujące Mieć Kijów. Stanowisko Niemiec opierało się na utrzymaniu kontroli nad celami, które Byk mógłby zaatakować, co zdaniem Scholza wymagałoby obecności żołnierzy niemieckich, co uważał za niedopuszczalne.

Pomimo napięć Scholz podkreślił ścisłą współpracę i zaufanie między Niemcami a Francją, bardziej niż jakikolwiek inny szef państwa lub rządu wspominając częstotliwość i zakres swoich spotkań z Macronem.

Przed spotkaniem trójstronnym Scholz i Macron spotkają się, aby omówić wzajemne interesy i wsparcie dla Ukrainy, w tym dostawę niemieckich rakiet dalekiego zasięgu. (REUTERS/Stephanie Lecocq)

Tusk nie poparł tego pomysłu, ale jego minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, „Nie jest to nie do pomyślenia” – powiedział w mediach społecznościowych.

Zarówno Tusk, jak i polski prezydent, Andrzeja DudyW tym tygodniu spotkał się z prezydentem USA. Joe BidenaPodczas wizyty w Waszyngtonie prezydent Demokratów pokazał swoje poparcie dla kontynuacji pomocy pomimo blokady Kongresu przez Republikanów.

Rzecznik Niemiec zapewnił, że Scholz i Macron współpracują blisko i ufając, przypominając, że z żadnym innym szefem państwa i rządu nie spotyka się tak często, często i obszernie jak francuski prezydent.

(Na podstawie informacji z EFE i Europa Press)