20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Przyjazne spotkanie Bractwa Świętego Piotra z papieżem Franciszkiem

Przyjazne spotkanie Bractwa Świętego Piotra z papieżem Franciszkiem

(FSSP/InfoCatlica) Oficjalne oświadczenie Bractwa Kapłańskiego św. Piotra – Fryburg, 1 marca 2024 r.

Na prośbę Bractwa Kapłańskiego św. Piotra papież Franciszek zaprosił na spotkanie z nim przełożonego generalnego FSSP ks. Andrzeja Komorowskiego. Przyjąłem go na prywatnej audiencji w Watykanie w czwartek, 29 lutego 2024 r., w towarzystwie ks. Pinot Paul Joseph, rektora prowincji francuskiej i ks. Vincenta Reptona, dziekana seminarium św. Piotra w Wigratsbad.

Spotkanie było dla nich okazją do wyrażenia wdzięczności Papieżowi za wydany 11 lutego 2022 roku dekret, poprzez który Papież potwierdził specyfikę liturgiczną Bractwa św. Piotra, ale także podzielenia się trudnościami napotkanymi w jego realizacji. .

Papież okazał wiele zrozumienia i wezwał Bractwo św. Piotra, aby w dalszym ciągu pełniej i bardziej budowało komunię kościelną poprzez własny charyzmat. Ksiądz Komorowski poinformował Ojca Świętego, że dekret z dnia 11 lutego 2022 r. został wydany w tym samym dniu, w którym odbyła się konsekracja Bractwa Św. Piotra Niepokalanemu Sercu Maryi, w święto Matki Bożej z Lourdes. Franciszek uznał ten zbieg okoliczności za znak opatrzności.

Doniesiono również, że Ojciec Święty osobiście udzielił im zgody na dalsze odprawianie Mszy Trydenckiej bez wpływu na opiekę nad tradycją.

READ  Lopez Obrador dołącza do prezydentów Kolumbii, Boliwii i Argentyny, wspierając Cristinę Fernandez