29 listopada, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Przewodnik po nauce odpoczynku i osiągania dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego

światowe stowarzyszenie snu Szacuje się, że problemy ze snem zagrażają zdrowiu i jakości życia nawet 45% światowej populacji, a ponad dwanaście milionów Hiszpanów budzi się z poczuciem, że nie wyspała się dobrze. dla niego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobomzależne od Ministerstwa Zdrowia, niewysypianie się stało się powszechną epidemią.

Gana Fernandez (Madryt, 1981) sama cierpiała z powodu braku snu z powodu bardzo ciężkiej pracy. czytał rewolucja marzeńAriany Huffington, która zaalarmowała, zdając sobie sprawę, że brak odpoczynku zmienił jej osobowość. Postanowiła rzucić wszystko i poświęcić się ciałem i duszą w tworzeniu treści i szerzeniu informacji o śnie i dobrym samopoczuciu. W tym celu uzyskał tytuł magistra fizjologii snu i miał okazję spotkać się z ekspertami w tej dziedzinie w swoim podkaście. opublikowałem teraz Naucz się odpoczywać (Podium redakcyjne) Opowiada o tym, jak nasze zegary pracy, społeczne i kulturowe nie są zsynchronizowane z naszym zegarem biologicznym i wyjaśnia, co dzieje się w naszych ciałach, kiedy śpimy i jakie są konsekwencje braku snu dla naszego zdrowia.

Jak długo musimy spać? A jak długo możemy spać?

Ilość czasu potrzebnego na sen różni się w zależności od osoby, ale generalnie zmienia się wraz z wiekiem. Narodowa Fundacja Snu Sugeruje się, że dzieci w wieku szkolnym (5-10 lat) potrzebują 10-11 godzin snu, młodzież (10-17 lat) 8,5-9,5 godziny, a dorośli 7-9 godzin. zgadzam się z Tobą Dane z Narodowego Badania Zdrowia, Prawie 30% dorosłych sypiało średnio 6 godzin dziennie w latach 2005- 2007. W 2009 r. tylko 31% uczniów szkół średnich przyznało, że przesypiało co najmniej 8 godzin w typową noc w godzinach szkolnych.

Okładka „Learning to Rest” Jana Fernandez.

„Bez względu na to, jak zdrowo i zdrowo jesz, jak dobrze planujesz treningi, ile godzin poświęcasz na jogę i medytację… Jeśli nie odpoczniesz Jeśli nie pozwalasz swojemu organizmowi na regenerację, regenerację, regenerację i restart każdego dnia – mówi Jana, przypominając nam, że ludzie, którzy nie wysypiają się, Bardziej podatny na choroby przewlekłe Takich jak wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca, depresja i otyłość, a także nowotwory o wysokiej śmiertelności oraz niskiej jakości życia i produktywności. „Musimy obrócić ideę sukcesu do punktu wyczerpania, że ​​sprzedali nam jako jedyny sposób na osiągnięcie osobistych i zawodowych.”

READ  Real Madryt i „ćwiczenie solidarnościowe” z Barceloną

Aby osiągnąć ten cel, książka podnosi to, co nazywa Metoda komfortu 7D „To są tylko wszystkie kroki, które musiałem podjąć, aby pozbyć się przygnębienia zmęczenia, które trzymało mnie na tropie przez dwa miesiące”. Kroki, bardzo krótko, są następujące:

1. Rozdzielczość. Wybierz, jak chcesz zorganizować swoje życie, w tym tutaj czas z tym, co jest dla Ciebie ważne.

2. Dyscyplina. Nowe nawyki i zaangażowanie w ich realizację.

3. Dieta i ćwiczenia. Spersonalizowany plan żywieniowy. Urozmaicone, ciągłe ćwiczenia fizyczne i, jeśli to możliwe, w naturalnym świetle.

4. Śpij. Przestrzegaj harmonogramów i reżimów ćwiczeń fizycznych oraz uważaj na nadmierne spożycie żywności, alkoholu i urządzeń elektronicznych.

5. Zwolnij. Czas pomyśleć, w pośpiechu przestać nałóg, nadać wartość czekaniu i nicnierobieniu.

6. Odłącz. Utrzymywanie długotrwałej aktywności nerwowej, czyli nie pozwalanie mózgowi na odpoczynek, prowadzi do zmęczenia psychicznego. Wyzwaniem jest ochrona czasu, docenienie i poszukiwanie samotności i ciszy.

7. Ciesz się. Co to jest? Fernandez ustanawia sześć kryteriów, które ją tworzą: Postawa, miłość, wdzięczność, użalanie się nad sobą, entuzjazm i chwile.

Jana Fernandez zachęca nas do głębokiego przeglądu naszego życia, nawyków i zwyczajów, aby: Diagnoza Że to jest to, co robimy źle i prowadzi nas na ścieżkę stresu. Jest to podstawa, z Twoją pomocą, aby podnieść a Nowa scena Ciszej i przyjemniej w naszym życiu.

To może Cię zainteresować