9 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Przewidywali 2,1 miliona zgonów i 5,6 miliona przypadków dziennie – El Financiero

Przewidywali 2,1 miliona zgonów i 5,6 miliona przypadków dziennie – El Financiero

Chiny Staje przed trudnym zadaniem po nagłym porzuceniu polityki Zero COVID. Wzrost pozytywnych przypadków COVID-19 A liczba zgonów z powodu tej choroby przekracza dwa miliony osób.

Najbardziej zaludniony kraj świata szybko rezygnuje z masowych testów, blokad i scentralizowanych kwarantann, które określały surową politykę na trzy lata. jednakże, Spędził bardzo mało czasu na wdrażaniu środków konieczne rozcieńczenie Aby poradzić sobie ze wzrostem liczby pozytywnych przypadków COVID-19 wynikowy, który może uderzyć Maksymalnie 5,6 miliona spraw dziennieWedług niektórych szacunków.

W przeciwieństwie do schematu epidemii, które miały miejsce w Stanach Zjednoczonych i Europie w poprzednich miesiącach i latach, w Chinach prawdopodobnie nastąpi fala infekcji.

Według szacunków, koniec Polityka Chin wolna od COVID Będzie niepodobny do niczego, co świat widział do tej pory w epidemii.


Nauka i ekonomiści malują obraz zbliżającego się chaosu poprzez absencję Paraliż fabryk i poważne choroby ogarniają szpitale i wybuchy epidemii Zmuszanie mieszkańców do schronienia się w swoich domach.

Na podstawie wcześniejszych doświadczeń z Hong Kongu zmienna omikronowai W Chinach może umrzeć od 1,3 do 2,1 miliona ludziWedług uznania londyńskiej firmy badawczej Airfinity.

(wirus COVID-19) będzie w całym kraju mniej więcej w tym samym czasieAle najpierw na obszarach miejskich, a potem na obszarach wiejskich z powodu przeludnienia” – powiedział Ali Mokdad, profesor w Instytucie Metryki i Oceny Zdrowia oraz dyrektor Strategii Zdrowia Populacji. na Uniwersytecie Waszyngtońskim. „To będzie za miesiąc, kiedy zobaczymy bardzo dużą liczbę przypadkówA śmierć przyjdzie po dwóch tygodniach. Nigdy nie będziesz tam, gdzie jesteś teraz (z rozciągnięciem Brak zasad dotyczących COVID)”.

Projekcja wskaże szczyt zachorowań blisko początku Z Nowy Rok Księżycowynajważniejsze święto w Chinach w ciągu roku. Przed COVID-19 tygodniowe wakacje były największym na świecie wydarzeniem masowej migracji, ponieważ pracownicy fabryk wracali do swoich rodzinnych miast na coroczne wizyty. Zimowa pogoda również zwiększy rozprzestrzenianie się wirusa, ponieważ ludzie spędzają więcej czasu w pomieszczeniach.

READ  Co dzieje się między rządem Ortegi a Kościołem Nikaragui?

Wyzwania będą ogromne. Domy spokojnej starości dla osób starszych będą musiały walczyć o ochronę słabszych, szkoły będą zamykane na dłuższe okresy, gdy nadejdą fale infekcji, a firmom będzie brakować pracowników w miarę rozprzestrzeniania się choroby.

Zależność Chin od mniej skutecznych szczepionek krajowych oznacza, że ​​konieczne są wielokrotne zastrzykiPodczas gdy niedobór wirusów pozwalał ludziom, zwłaszcza osobom starszym, jak dotąd pomijać szczepienia.

Chiny nie będą pierwszymi, które przejdą COVID Zerooperację podjętą z różnym powodzeniem przez Singapur, Hongkong, Tajwan i Australię.

„Myślę, że nic nie wygląda dla niego dobrze Chiny Od razu”powiedział Michael Osterholm, dyrektor Centrum Badań i Polityki Chorób Zakaźnych na Uniwersytecie Minnesoty. Jego 1,4 miliarda ludzi jest narażonych na zwiększone ryzyko zarażenia się tym COVID-19 po raz pierwszyTe wczesne infekcje zdecydowanie stwarzają ryzyko poważnej choroby, w tym hospitalizacji i śmierci”.

Ślady pożegnania z COVID Zero w Chinach

Inwestorzy byli bardziej optymistyczni. Pierwsze oznaki, że Chiny wychodzą z polityki Zero COVID Rynki finansowe kraju umocniły się Z oczekiwaniami, że uwolnienie stłumionego popytu pobudzi wydatki konsumentów i przyspieszy ożywienie gospodarcze.

Indeks giełdowy Hang Seng China Enterprises wzrósł o 29 proc W Hongkongu w listopadzie, najlepszym miesiącu od 2003 roku.

Wzrosty zaczęły się od niskiej bazy: wskaźnik zakończył październik na najniższym poziomie od prawie 17 lat. Juan zniwelował prawie jedną trzecią swojej rocznej straty w zeszłym miesiącu przed przekroczeniem 7-kluczowego poziomu dolara w poniedziałek.