3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

przerażenie!  Piorun uderzył w najwyższy budynek w Dubaju 🎦

przerażenie! Piorun uderzył w najwyższy budynek w Dubaju 🎦

W mediach społecznościowych ogłoszono, że w tych dniach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich miało miejsce kilka burz, więc naturalnym było znalezienie w sieci filmów przedstawiających potoki i deszcz, pokazujące spowodowane przez nie zniszczenia.

Na wielu filmach można było zobaczyć powodzie i zniszczenia spowodowane przez deszcz, ale największe zdziwienie wzbudziło niewątpliwie wideo, w którym piorun uderza w najwyższy budynek w Dubaju, a być może i na świecie.

Na filmie widać zupełnie ciemne niebo, natomiast w tle słychać ulewny deszcz i wiatr, a przynajmniej tak jest, dopóki w oddali nie usłyszymy głośnego huku, po którym następuje oślepiające światło od błyskawicy sięgającej powyżej. Z budynku.

Po tym, jak piorun uderza w budynek, niebo może być przez krótką chwilę rozświetlone fioletowym światłem, a następnie powraca do ciemności, po czym następuje głośny grzmot po błyskawicy.

Mówi się, że budynek to Burj Khalifa w Dubaju i składa się ze 193 pięter rozmieszczonych na wysokości 828 metrów, co czyni go dotychczas najwyższym budynkiem na świecie.

READ  Wojna Rosji na Ukrainie: rosyjski dyplomata w ONZ rezygnuje z inwazji