25 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Przeanalizowali podejrzany przypadek omikronu w Meksyku

W ten czwartek ogłoszono, że Możliwy podejrzany przypadek ze zmiennej omikrona z COVID-19 w Meksyk.

Według pierwszych doniesień sprawa będzie podróżnikiem Od mieszkańców RPA, którzy nie wykazali jeszcze żadnego dyskomfortu do ziemi w kraju.

władze zdrowie Badania analizowanej próby rozpoczęły się w: Instytut Diagnostyki i Referencji Epidemiologicznych (INDRE), Bor protokół międzynarodowy.

30 listopada Hugo Lopez Gatel, federalny agent ds. zdrowia wyjaśnił, że zmienna omikronowa z COVID-19 przyjdzie Meksyk I przewidywanie, że będzie to jedna z dominujących zmiennych na świecie.

Możemy zagwarantować, że omicron ostatecznie stanie się jednym z dominujących wariantów COVID-19 na świecie, oczywiście możemy uwzględnić Meksyk. Przyjmijmy to za pewnik, ponieważ dotrze do krajów świata” – powiedział.

ten Omicron alternatywa dla wirusa koronowego, który wywołał nowy globalny alarm, został wykryty w jednym kraju, RPA, gdzie wskaźnik szczepień COVID-19 wynosi tylko 25 procent, podkreślając pilną potrzebę Lepsza dystrybucja szczepionek unikać niebezpieczne mutacje, Dla mnie Światowa Organizacja Zdrowia (Kto jest).

ten globalny alert Ze względu na nowy wariant, który według ekspertów WHO prawdopodobnie jest bardziej zaraźliwy niż jego poprzednicy, powstał po sklasyfikowaniu go jako „alternatywa dla niepokoju„na całym świecie.

ten Ekspercka grupa doradcza ds. ewolucji wirusów Na spotkaniu kryzysowym Światowej Organizacji Zdrowia ustalono, że niektóre z ponad 30 mutacji już wykrytych w omikronach wydają się wskazywać na większą zdolność przenoszenia niż poprzednie szczepy.

Obecnie nie wskazują, czy nowy wariant jest Mniej lub bardziej odporny na szczepionki przeciwko COVID-19, ale zauważają, że testy diagnostyczne choroby za pomocą PCR wydają się nadal ważne, aby ją wykryć.

Oprócz omikrona są jeszcze cztery ”niepokojące zmienneWedług klasyfikacji WHO: alfa (pierwsze odkrycie w Wielkiej Brytanii), beta (również w RPA), gamma (Brazylia) i delta (Indie).

READ  „Meksyk nie powinien mieć różnic ze Stanami Zjednoczonymi” – powiedział Monreal po wizycie w Maduro i Diaz-Canel.

Warianty te są zwykle związane z większą szybkością transmisji, chociaż delty, które były bardziej zakaźne niż trzy poprzednio wykryte, pojawiły się w ostatnich miesiącach. stać się dominującym, tak bardzo, że w ostatnich analizach laboratoryjnych wydaje się być obecny w 99,8 procent nowych globalnych przypadków.

Z informacjami od Milenio i López-Dóriga Digital