20 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Proszą sportowca paraolimpijskiego o ślub w deszczu i na torze Tokio 2020

biegacz paraolimpijski z Wysp Zielonego Przylądka, Keula Pereira Semedo otrzymała propozycję małżeństwa od swojego przewodnika na torze Stadionu Olimpijskiego w Tokio, oryginalna prośba o rękę złożona pod koniec 200-metrowego biegu i w obecności jego konkurentów.

Pereira, niedowidząca lekkoatletka, rywalizowała w klasie 200 m T11 ze swoim mentorem Manuelem Antonio Vaz da Vega, który rozpoczął ruch klęcząc na kratę pod koniec testu i w deszczu.

„Mam teraz tak wiele uczuć… Nie ma słów, aby wyjaśnić, jak się czuję”Pereira powiedziała mediom po zaakceptowaniu propozycji małżeństwa i pomimo jej niezdolności do zakwalifikowania się do finału 200.

„To były moje pierwsze Igrzyska Paraolimpijskie, a z moim wiekiem i ocenami myślałem o rzuceniu palenia. Ale teraz mam dodatkową motywację, aby kontynuować te igrzyska, ponieważ zawsze był u mojego boku”powiedziała 32-letnia Cabo Verde, która zajęła czwarte miejsce w swojej serii.

Powiedział, że jego przewodnik planował ten moment od lat, wybierając Dzień Zawodów i Stadion Olimpijski jako „najlepsze miejsce do tego”.

Vaz powiedział, że bieżnia „jest jak drugi dom” dla sportowca, który zauważył również, że są w związku od 11 lat.

„Myślałem, że nadszedł czas, aby poprosić o jej rękę. Dlaczego więc nie zrobić tego tutaj?Ma to wyjaśnić.

Scena, w której Pereira uśmiecha się i kładzie ręce na głowie po otrzymaniu propozycji, podczas gdy inni zawodnicy i przewodnicy biją brawo, stała się popularna w mediach społecznościowych po opublikowaniu jej przez organizatora Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio.

Z informacjami z EFE.

LLH

READ  FIA wymaga, aby każda nowa opona w Katarze przejechała maksymalnie 18 okrążeń