26 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Prokuratorzy federalni analizują fałszywe certyfikaty wyborców 2020

(CNN) – Prokuratorzy federalni przeglądają fałszywe zeznania Kolegium Elektorów, które ogłosiły byłego prezydenta Donald Trump Zwycięzca pochodzi ze stanów, które przegrał, powiedziała CNN zastępca prokuratora generalnego Lisa Monaco.

„Otrzymujemy te skierowania. Nasi prokuratorzy badają je i nie mogę nic więcej powiedzieć o toczących się śledztwach” – powiedział Monaco w ekskluzywnym wywiadzie.

Fałszywe zeznania o zwycięstwie Trumpa zostały wysłane do archiwów narodowych przez sojuszników Trumpa w połowie grudnia 2020 r. Przeprowadzili publiczną analizę w ramach śledztwa Izby z 6 stycznia, w szczególności w sprawie kampania ciśnieniowa który starał się odwrócić porażkę wyborczą Trumpa.

Monako nie podało szczegółowych informacji na temat tego, na co prokuratorzy również patrzą w związku z partyzancką próbą sabotowania liczby głosów w 2020 r. Mówiąc szerzej, powiedział, że Ministerstwo Sprawiedliwości „będzie podążać za faktami i prawem, gdziekolwiek one prowadzą, aby zająć się czyimkolwiek na każdym poziomie, który był częścią ataku na naszą demokrację.

Atak na Kapitol: Prawnik nie widzi dobrej przyszłości dla Trumpa 1:01

Po raz pierwszy Departament Sprawiedliwości skomentował wnioski prawodawców i urzędników państwowych o zbadanie fałszywych zeznań.

Certyfikaty zawierają podpisy zwolenników Trumpa, którzy fałszywie twierdzą, że są pełnoprawnymi wyborcami w Georgii, Arizonie, Michigan, Pensylwanii, Wisconsin, Nevadzie i Nowym Meksyku, we wszystkich stanach, które wygrał prezydent Joe Biden. Według dokumentów uzyskanych i opublikowanych przez US Watchdog Group, niektóre zeznania zostały dostarczone przez wyższych urzędników reprezentujących Partię Republikańską w każdym stanie.

Groźby i nękanie urzędników wyborczych

W swoim wywiadzie dla CNN Monako zwrócił również uwagę na wysiłki podejmowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości w odpowiedzi na groźby i nękanie, z jakim spotykają się urzędnicy wyborczy.

Martwi mnie naprawdę niepokojący charakter zagrożeń, które widzieliśmy. „Byli niepokojąco agresywni, agresywni i osobiści” – powiedział Monako. Odniósł się do aktu oskarżenia złożonego przez Departament Sprawiedliwości w zeszłym tygodniu, w którym twierdzi, że mężczyzna z Teksasu groził, że zabije urzędników wyborczych w Gruzji. Akt oskarżenia był pierwszym, który został złożony po utworzeniu grupy zadaniowej zajmującej się sprawą administracyjną.

READ  Salt Bae: Dlaczego opuścił londyńską restaurację sześć tygodni po otwarciu | Nusrat Gökçe | Wielka Brytania | Historie | nd | nnni | z boku

„Oskarżenia te były pierwszymi, które wyszły z tej grupy zadaniowej, ale nie będą ostatnimi” – powiedział Monako.