30 maja, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

progresja masy ciała i BMV; Zestawy osiągają poziom nie widziany od 22 lat

agencji Reutera– Zarówno peso, jak i meksykańska giełda papierów wartościowych (BMV) wzrosły we wtorek do poziomów nienotowanych od początku marca, napędzane przez lepsze globalne otoczenie dla ryzykownych aktywów, ponieważ obawy o kondycję sektora bankowego zaczęły ustępować.

Na rynku długu stopa bazowa referencyjnych 28-dniowych bonów skarbowych (Cetes) wzrosła do poziomów nienotowanych od cotygodniowej aukcji długu publicznego w maju 2001 r.

Podczas czwartej z rzędu sesji wzrostów lokalna waluta była pod koniec sesji po cenie 18,2218 za dolara, notując poziomy niewidziane od 9 marca, co oznacza wzrost o 0,61% w stosunku do ceny referencyjnej Reutera w poniedziałek.

Banco Base powiedział w nocie analitycznej: „Wskaźniki techniczne wskazują, że kurs walutowy może kontynuować trend spadkowy, o ile nie nastąpi powrót awersji do ryzyka na światowych rynkach finansowych”.

„W krótkim okresie oczekuje się, że kurs walutowy zbliży się do kluczowego poziomu 18,00 peso za dolara, który, jeśli zostanie przebity, może sprowadzić kurs do najniższego w roku poziomu 17,8981 peso za dolara” – dodał.

Nie przegap: 43% Meksykanów ma możliwość oszczędzania, ale trzyma pieniądze w domu: CNBV

Na rynku wewnętrznym oczy uczestników zwrócone są na czwartkową decyzję banku centralnego (Banxico) w sprawie polityki pieniężnej, w której oczekuje się, że ogłosi on podwyżkę podstawowej stopy procentowej o 25 punktów bazowych.

Benchmark S&P/BMV IPC wzrósł o 0,68% do 53 209,10 pkt. Rano osiągnął 53 705,38 jednostek, najwyższy poziom od 9 marca.

Poza indeksem tytuły stacji TV Azteca, której właścicielem jest potentat Ricardo Salinas, wzrosły o 3,82% do 68 centów, po tymczasowym ogłoszeniu wyników spółek za czwarty kwartał.

Na rynku długu pierwotne zwroty z Cetes przyniosły mieszane zmiany na cotygodniowej aukcji rządowych papierów wartościowych. 28-dniowa stopa referencyjna Cete została ustalona na poziomie 11,34%, czyli o sześć punktów bazowych więcej niż na poprzedniej aukcji.

READ  „Najgłupsza teoria”: krytyka kryptowaluty i NFT według Billa Gatesa

Śledź nas w Google News, aby być na bieżąco