22 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Profesorowie medycyny prawdopodobnie dołączą do strajku lekarzy w przyszłym tygodniu

Profesorowie medycyny prawdopodobnie dołączą do strajku lekarzy w przyszłym tygodniu

Niedatowane zdjęcie przedstawia profesora uczelni medycznej.

SEOUL, 10 czerwca (Yonhap) – Oczekuje się, że profesorowie medycyny wezmą udział w strajku lekarzy zaplanowanym na przyszły tydzień, aby okazać wsparcie swoim kolegom, którzy protestują przeciwko rządowemu planowi reform medycyny, podają źródła w poniedziałek.

Krajowa Rada Profesorów Medycznych planuje zwołać walne zgromadzenie w środę, aby podjąć decyzję o rozpoczęciu strajku we wtorek w przyszłym tygodniu, po ogłoszeniu w niedzielę przez Koreańskie Stowarzyszenie Medyczne (KMA): Jego plan przeprowadzenia tego dnia strajku narodowegoWedług źródeł w środowisku medycznym.

Rada jest stowarzyszeniem profesorów z 40 uczelni medycznych w kraju, którzy są jednocześnie członkami KMA, gdzie pracują jako starsi lekarze w największych szpitalach.

Przedstawicielka rady powiedziała, że ​​każda szkoła zebrała już opinie na temat strajku i prawdopodobnie przyłączy się do akcji KMA.

Komisja reagowania kryzysowego złożona z profesorów Uniwersytetu Sungkyunkwan poinformowała, że ​​profesorowie pójdą na urlop 18 czerwca i omówią, w jaki sposób zareagować zgodnie z odpowiedziami rządu.

Profesorowie medycyny z Uniwersytetu Sungkyunkwan pracują w Samsung Medical Center w Seulu.

Będzie to pierwsza masowa akcja wszystkich lekarzy w kraju, w tym lekarzy środowiskowych, od lutego, kiedy większość lekarzy stażystów odeszła z pracy w proteście przeciwko rządowemu planowi podwyższenia opłat za wstęp na uczelnie medyczne. Znacznie obniżone, aby zaradzić problemom spowodowanym niedoborem lekarzy.

Pomimo silnego sprzeciwu środowiska medycznego rząd sfinalizował, po raz pierwszy od 27 lat, zwiększenie przyszłorocznej liczby przyjęć o około 1500 miejsc.

Trwający strajk lekarzy stażystów Służba medyczna została zakłócona i istnieją obawy, że planowany strajk pogorszy sytuację.

KMA reprezentuje około 140 000 lekarzy i ponad 20 000 studentów medycyny w całym kraju.

[email protected]

(koniec)

READ  Przerwa od mediów społecznościowych poprawia zdrowie psychiczne, depresję i lęk