28 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Prezydent Ukrainy ostrzegł, że dziesiątki krajów są na skraju niedoboru żywności z powodu rosyjskiej inwazji

Wołodymyr Zełenski, Prezydent Ukrainy

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski ostrzegł w poniedziałek wieczorem, że bez ukraińskiego eksportu rolnego dziesiątki krajów w różnych częściach świata znajdzie się na krawędzi niedoboru żywności. Z powodu rosyjskiej inwazji na kraj.

Politycy już dyskutują o potencjalnych konsekwencjach kryzysu cenowego i głodu w Afryce i Azji. Jest to bezpośrednia konsekwencja rosyjskiej agresji, której wspólnie nie mogą pokonać wszyscy Europejczycy, cały wolny świat”.Prezydent Ukrainy powiedział.

Ten sam pomysł został przekazany przez Zełenskiego za pośrednictwem IT Przewodniczącemu Rady Europejskiej Charlesowi Michelowi, który w poniedziałek udał się do ukraińskiej Odessy, aby świętować Dzień Europy.

„Wiele ton zboża utknęło w porcie z powodu rosyjskiej blokady Morza Czarnego nie tylko szkodzi ukraińskiej gospodarce, ale także wpływa na dostęp reszty świata do niezbędnej żywności i zagraża globalnemu bezpieczeństwu żywnościowemu”.obaj wskazali dziś rano.

Konkretnie w odniesieniu do Odessy, która została poddana atakowi rakietowemu w poniedziałek, kiedy Michel był na Ukrainie, Zełenski zauważył w swoim wieczornym przemówieniu, że „takie jest prawdziwe stanowisko Rosji wobec Europy”.

„W stolicach europejskich głównym problemem jest cena pokoju, którą trzeba zapłacić, aby powstrzymać wojnę prowadzoną przez Rosję. A także cena zwrotu przez Rosję zła wojny totalnej, by zniszczyć nasz naród w Europie”.wskazała.

Yuri i Oxy, dwaj ukraińscy rolnicy w kamizelkach kuloodpornych i hełmach, pracują w wierzchniej warstwie gleby na polu podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę
Yuri i Oxy, dwaj ukraińscy rolnicy w kamizelkach kuloodpornych i hełmach, pracują w wierzchniej warstwie gleby na polu podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę

Prezydent Ukrainy w ramach obchodów Dnia Europy i wydarzeń końca II wojny światowej podkreślił, że „rzeczywistości nie da się zmienić”. „Rzeczywistość wymaga pokoju. Jedynym odpowiedzialnym za zniszczenie pokoju jest państwo rosyjskie i tak pozostanie. To historyczna odpowiedzialność Rosji” – sprecyzował.

„Jestem wdzięczny wszystkim, którzy bronią obwodu charkowskiego, bronią Donbasu, bronią południowej Ukrainy. Nie poddają się i czekają na flagę ukraińską we wszystkich tymczasowo okupowanych miastach: zostali zabrani przez okupantów, takich jak Chersoń, Melitopol, Berdiańsk , Energodar, Mariupol i wszystkie inne miasta”ona dodała.

READ  Ómicron powoduje śmierć niezaszczepionej pary, a ich dzieci myślą | Wiadomości z Meksyku

Ponadto w swoim zwykłym wystąpieniu Zełenski zauważył również, że Ukraina przesłała już drugą część odpowiedzi do specjalnego kwestionariusza, który musi wypełnić każdy kraj aspirujący do członkostwa w Unii Europejskiej.

Zełenski dostarczył pierwszą część w połowie kwietnia. Dokument ten, na którym koncentruje się opinia przygotowywana przez Egzekutora Europejskiego w celu wyrażenia opinii na temat możliwości przystąpienia kraju kandydującego do Klubu Wspólnoty.

W czerwcu odbędzie się posiedzenie Rady Europejskiej, które ma zadecydować, czy zatwierdzić status Ukrainy jako kraju kandydującego do członkostwa w UE. Podczas swojej podróży do Kijowa w zeszłym tygodniu von der Leyen obiecał przyspieszyć akcesję Ukrainy do Unii Europejskiej.

(z informacjami z Europe Press)

Czytaj: