24 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Prezydent Neb Bokel zmienia swoją biografię na Twitterze na „Dyktator Salwadoru”.

tutaj do obejrzeniaPrezydent Salwadoru w niedzielny wieczór zmienił swoją biografię na portalu społecznościowym Twitter, aby określić siebie jako „dyktatora Salwadoru”.

Prezydent, który wcześniej identyfikował się jako prezydent Salwadoru lub ojciec Leili, zmienił treść swojej biografii na portalu społecznościowym.

Żadna agencja rządowa nie potępiła gwałtu lub naruszenia zweryfikowanego konta „nayibbukele”.

Prezydent kilkakrotnie zaprzeczał istnieniu dyktatury w Salwadorze w obliczu krytyki ze strony różnych sektorów, potępiającej rzekome „autorytarne” odchylenie.

15 września tysiące salwadorczyków protestowało w stolicy przeciwko prezydentowi, niosąc różne transparenty i hasła oskarżające go o bycie „dyktatorem”.

„Nie dla reelekcji, nie dla bitcoina, nie dla militaryzmu, nie dla dyktatury!” Niektóre wiadomości zostały przekazane przez demonstrantów.

Prezydent Salwadoru skrytykował protest w wiadomości do narodu i zauważył, że „poszli walczyć z dyktaturą, która nie istnieje”.

Zauważył również w marcu ubiegłego roku, że „Salwador nie będzie dyktaturą, ponieważ niektórzy aktywiści, analitycy, niektórzy dziennikarze i politycy, którzy nie zostali wybrani, chcą zaimponować ludziom”.

Prezydent, który sprawuje władzę od czerwca 2019 r., zmienił swój wizerunek na Twitterze w styczniu ubiegłego roku i opublikował wizerunek głównego bohatera amerykańskiego filmu „Dyktator”.

Prezydent Salwadoru przyjął wizerunek generała admirała Hafeza Alaeddina, bohatera filmu, i wcielił się w rolę Brytyjczyka Sachy Barona Cohena.

Sędzia skarży się na inwigilację wojskową

Salwadorski sędzia Juan Antonio Duran skrytykował niedzielny wieczór poprzez post na Twitterze i na czacie na żywo, tym samym zarzutem, że wojsko prowadziło nieregularną obserwację w okolicy, w której mieszka.

„Niniejszym potępiam lud Salwadoru i społeczność międzynarodową za nękanie żandarmerii wojskowej i krajowej policji cywilnej poza moim domem” – napisał sędzia.

Dodał: „Nie wiem, czy jest nakaz aresztowania. W tej chwili wszystko w porządku. Mówi, że to nie dyktatura. Nie aresztują nas”.

Doran był odpowiedzialny za poinformowanie prasy w zeszły piątek o złożeniu międzynarodowego pozwu przeciwko państwu salwadorskiemu o reformę prawną zatwierdzoną przez Kongres i podpisaną przez prezydenta Bukele, która ma zwolnić 60-letnich sędziów.

READ  21-letni rosyjski żołnierz przyznał się do winy podczas pierwszego procesu o zbrodnie wojenne na Ukrainie

Powiedział, że sprawa została wniesiona do Międzyamerykańskiej Komisji Praw Człowieka za „naruszenie niezależności sądownictwa”.

Przeczytaj także: Salvador García Soto: Szczyt CELAC, sukces czy porażka?

więc