20 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Premier RP zwolniony ze stanowiska wicegubernatora

Wydaje się, że krytyka reform podatkowych Jr. Partner Accord doprowadziła do sprawy wewnątrz Sojuszu Zjednoczonej Prawicy.

Premier Polski odsunął lidera młodszego sojusznika koalicji, tworząc niepewność co do przyszłości administracji, która doprowadziła Warszawę do konfliktu z Unią Europejską.

Sojusz Zjednoczonej Prawicy był w zeszłym roku trudny, ale krytyka reform podatkowych w głównym planie gospodarczym rządu Młodszego Partnera Accord wywróciła sprawę do góry nogami.

Rzecznik rządu Piotr Mல்லller powiedział we wtorek na konferencji prasowej, że premier Mathews Moravic poprosił dziś prezydenta Andrzeja Duvę o usunięcie Jarosława Kowina ze stanowiska wicepremiera i ministra rozwoju, pracy i technologii.

Rzecznik Dudy powiedział państwowej agencji prasowej BAP, że życzenia premiera zostaną spełnione i komunikat zostanie wydany w odpowiednim czasie.

Mller-Morawicki powiedział, że jego decyzja wynikała głównie z „niewystarczających postępów” w porozumieniu z polskim ministerstwem pod przewodnictwem Goina.

W zeszłym tygodniu zwolnił wiceminister rozwoju, pracy i technologii Annę Kornekę za krytykę reform podatkowych rządu Moraw.

Prawo i Sprawiedliwość (PiS) Moraviki powiedziało, że jego reformy sprawią, że większość podatników będzie lepsza, ale Accord powiedział, że ukarzą klasę średnią i ograniczą inflację.

Accord sprzeciwia się również projektowi nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, który zdaniem krytyków jest próbą uciszenia niezależnego, amerykańskiego nadawcy telewizyjnego, który krytykuje rząd. Tysiące Polaków protestowało we wtorek przeciwko ustawie.

Z technicznego punktu widzenia ustawa ograniczyłaby pozaeuropejskie posiadanie akcji polskich spółek medialnych.

W praktyce amerykańska firma Discovery Inc. naciska na sprzedaż swojego pakietu kontrolnego w TVN, który ma wielokanałową sieć, która obsługuje wszystkie stacje informacyjne TVN 24 i wiodący wieczorny program informacyjny, który codziennie oglądają miliony ludzi.

Polska, uchwalając tę ​​ustawę, cieszy się opinią wolności mediów i miejsca, w którym zagraniczne firmy prowadzą interesy. Plan już nadweręża stosunki ze Stanami Zjednoczonymi, kluczowym sojusznikiem.

READ  Polska i Czechy podpisują umowę o ochronie słowackiej przestrzeni powietrznej

Premier Mathews Moraviki oskarżył Polskę o próby wpływania na zagraniczne firmy w debacie na temat szczepionki Covit-19, ale stara się chronić polskie społeczeństwo, ale ustawa nie została uchwalona przeciwko nikomu.

„To dzięki mediom inne narody wpływają na nasze życie społeczne” – powiedział na konferencji prasowej.

Tłumy we wtorek skandowały „Wolne media!” W kilkudziesięciu miastach i miasteczkach na rzecz TVN.

Jako kolejny znak jego różnic z PiS, Govin powiedział, że „nie ma sensu” kłócić się z UE w sprawie reformy sądownictwa rządu.

„Ta dymisja jest prawdziwym rozpadem koalicji rządzącej i prawdziwym końcem Zjednoczonej Prawicy” – powiedział we wtorek dziennikarzom. Kierownictwo Accord podejmie w środę oficjalną decyzję w sprawie jego przyszłości.

M சிலller powiedział, że porozumienie pozwoli na uzyskanie większości w parlamencie Zjednoczonej Prawicy nawet po dymisji Govina, ponieważ prawodawcy popierają reformy rządowe.

„Głęboko wierzę, że w ONZ iw innym polskim parlamencie znajdą się ludzie, którzy poprą zaproponowane przez nas skuteczne reformy” – powiedział.