2 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Prawo aborcyjne zostało skrytykowane po śmierci Polki

Szpital w Polsce dzwonił we wtorek do lekarzy i położnych Zrobili wszystko, co mogli, aby uratować życie kobiety i jej płód W sprawie, która koncentrowała się na nowym prawie aborcyjnym.

30-letnia kobieta zmarła na wstrząs septyczny w dwudziestym drugim tygodniu ciąży. Jeden z prawników rodziny powiedział, że lekarze nie przeprowadzali aborcji, pomimo braku płynu owodniowego u płodu.

Kobiety mówią aktywistki Pierwsza osoba, która zginęła w wyniku niedawnego uregulowania polskiego prawa aborcyjnego.

Kobieta, zidentyfikowana tylko jako Isabella, zmarła jednak we wrześniu Jego sprawa została ujawniona dopiero w piątekWywołało oburzenie wśród wielu Polaków i protestujących w Warszawie, Krakowie i innych miastach. Ludzie zapalali świece w poniedziałek wieczorem, aby oddać hołd kobiecie.

Przed wprowadzeniem zakazu kobiety w Polsce mogły dokonać aborcji tylko w trzech przypadkach: jeśli ciąża była wynikiem przestępstwa, np. gwałtu, jeśli życie kobiety było zagrożone lub jeśli płód miał poważne wady. Ale Trybunał Konstytucyjny, pod wpływem konserwatywnej partii rządzącej, orzekł w zeszłym roku, że aborcja z powodu wad wrodzonych nie jest konstytucyjna.

Działacze na rzecz praw kobiet twierdzą, że lekarze w Polsce czekają na płód, który raczej nie umrze w macicy, zamiast dokonać aborcji.

Szpital, w którym zmarła kobieta, powiedział we wtorkowym oświadczeniu, że personel „dodał bólu” swoim bliskim i że zrobili wszystko, co w ich mocy, aby uratować kobietę i płód. Prawnik rodzinny powiedział, że kobieta opuszcza męża i córkę.

Szpital dodał, że sprawa jest badana przez prokuraturę, ale „wszystkie decyzje medyczne podejmowane były z uwzględnieniem przepisów prawa i norm postępowania obowiązujących w Polsce”.

**** MJPR ***

READ  Polski rząd atakuje media z udziałem kapitału zagranicznego na arenie międzynarodowej