24 marca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Prawda o tym, co stało się z kontrowersjami Samsunga i Księżyca

Samsung i jego tryb księżycowy wywołały kontrowersje w ten weekend, oskarżając koreańskiego producenta o wprowadzające w błąd praktyki reklamowe.

obraz księżyca.

Tydzień Samsunga zaczynamy od Kontrowersje, które narastały w weekend. Te dwa dni A wątek na reddicie Space Zoom, koreańska funkcja aparatu wprowadzona wraz z Samsungiem Galaxy S20 Ultra, która umożliwiała robienie zdjęć z zoomem optycznym do 100x, została stworzona Reklama zgłoszona jako wprowadzająca w błąd.

Producent oferuje dwie generacje swoich topowych stacji Reklamowany jako najlepszy sposób robienia zdjęć księżyca. Koreańczycy od dawna twierdzą, że Space Zoom wykorzystuje sztuczną inteligencję do poprawiania zdjęć wykonanych przy 100-krotnym powiększeniu, utrzymując reddit reddit, że wykorzystują materiał uzyskany ze zdjęć księżyca w wysokiej rozdzielczości, które są następnie przechwytywane. pokrywają się z tymi przyjętymi przez użytkownika.

Sieć neuronowa czy fałszywy stan reklamy?

Po prostu przeczytaj ten wątek Reddit i metodę używaną przez Redditor u/ibreakphotos Następuje (wraz z dobrym asortymentem zdjęć testowych), aby zobaczyć Twoje zapewnienia wydają się uzasadnione.. Jednak Space Zoom wykorzystuje sieć neuronową przeszkoloną z tysięcy zdjęć księżyca, aby następnie dodać dodatkowe informacje do zdjęć zrobionych telefonem w tak zwanym trybie księżyca.

opląt Bezpośrednio rzuca wyzwanie Samsungowi w związku z wprowadzającą w błąd reklamą. Był tam link do artykułu o Samsungu Galaxy S21 Polecane na mspower We wspomnianym artykule firma została bezpośrednio zacytowana, mówiąc, że Space Zoom przechwytuje setki klatek w ciągu kilku sekund, a następnie wykorzystuje sztuczną inteligencję do poprawy szczegółów. wszystko to Wydaje się zaprzeczać twierdzeniom ibreakphotosponieważ w artykule zauważono, że Space Zoom poprawia szczegóły już zarejestrowane aparatem Galaxy S21 Ultra.

Prawda o tym, co stało się z kontrowersjami Samsunga i Księżyca

Tryb księżyca w telefonie Samsung

To jest Samsung to wyjaśnił W artykule MSPower:

Po pierwsze, AI zacznie od wykrycia obrazu lub sceny na wcześniejszym etapie i porównania go z modelem AI wyszkolonym z setek tysięcy obrazów. Gdy aparat wykryje obraz i zidentyfikuje go jako określoną scenę, na przykład księżyc, oferuje korzyści w postaci poprawy szczegółów poprzez zmniejszenie rozmycia i szumów. Obraz będzie zwykle lepszej jakości niż podgląd z kamery. Wynika to z wielokrotnego przetwarzania obrazu AI, które ma miejsce podczas robienia zdjęcia.

Daleki od chęci opowiadania się po którejkolwiek z zaangażowanych stron, jedyne, co możemy potwierdzić, to to wszystko Można wyciągnąć dwa wnioski:

  • Samsung zawsze jasno mówił o wykorzystaniu sztucznej inteligencji do zdjęć w trybie Księżyca.
  • Użytkownicy Reddita są zdenerwowani, że twórca obrazu nie mówi otwarcie o dodawaniu tekstur i szczegółów do zdjęć wykonanych w ten sposób.
READ  Najlepsze oferty, promocje i rabaty pierwszego dnia

W przeszłości Huawei był oskarżany o robienie tego samego Zdjęcia księżyca wykonane aparatem P30 i nie w pełni wyjaśnia, jak działa jego tryb księżyca. Jak dotąd Samsung nie skomentował tej sprawy.