5 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Prąd Magellana jest pięć razy bliżej niż myśleliśmy i połączy się z Drogą Mleczną

Strumień Magellana połączy się z Drogą Mleczną, powodując powstawanie nowych gwiazd w naszej galaktyce.

Oprócz Drogi Mlecznej, najbardziej widoczne noce na półkuli południowej oświetlają dwie galaktyki, które są częścią Grupy Lokalnej: Duże i Małe Obłoki Magellana, para galaktyk satelitarnych znajdujących się w odległości odpowiednio 200 000 i 163 000 lat świetlnych od naszej planety.

Trwająca miliard lat grawitacyjna interakcja między Obłokami Magellana a Drogą Mleczną formuje się ogromny łuk gazowy Płynący po nocnym niebie, znany jako strumień magallanów. I chociaż jest niewidoczny dla ludzkiego oka ze względu na swoją długość fali, zdjęcia w ultrafiolecie i promieniach rentgenowskich pokazują, że strumień rozciąga się na prawie połowę Drogi Mlecznej.

Chociaż pierwsze obserwacje Strumienia Magellana miały miejsce w latach 70. XX wieku, jego pochodzenie i przyszłość pozostają nieznane astronomii. Jednakże, nowy model Opracowany przez astronomów z Uniwersytet Wisconsin-Madison i Space Telescope Science Institute odtworzyli dwie galaktyki Magellana 3,5 miliarda lat temu i dostarczyli niepublikowanych informacji o tajemniczym strumieniu:

Droga Mleczna i Wielkie Obłoki Magellana z Parku Narodowego Wilson Promontory w Australii. Zdjęcie: Getty Images

Na podstawie danych z ostatnich obserwacji Strumienia Magellana (oraz wyników badań z 2020 r., w których uznano strumień za osłonięty gazowym halo), zespół stwierdził, że Pięć razy bliżej Drogi Mlecznej niż wcześniej sądzono, jest około 65 000 lat świetlnych od naszej planety.

Nowe obliczenia pokazują również, że strumień może mieć tylko jeden piąty blok wcześniej obliczony, a zatem nie obejmuje jednej trzeciej Drogi Mlecznej, co zostało potwierdzone w poprzednich obserwacjach.

Badanie zostało opublikowane w Astrofizyczne listy z dziennika Poprzednie obserwacje potwierdziły, że obie galaktyki krążą tak samo; Jednak nowy model zdecydował, że robią to w przeciwny kierunek Kto by pomyślał do tej pory.

Pomimo odległości, jaka dzieli naszą galaktykę od strumienia, za 50 milionów lat łuk gazowy Zacznie się łączyć z Drogą Mleczną, powodując powstawanie nowych gwiazd w naszym kosmicznym sąsiedztwie.

READ  W ramach subskrypcji Xbox Game Pass dostępne są teraz dwie nowe gry

Czytaj teraz:

Astronomowie uważają, że odkryli pierwszą planetę poza Drogą Mleczną

Wykrywa tajemnicze sygnały radiowe pochodzące z centrum Drogi Mlecznej