3 lipca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Powrót Angelo Henriquesa do Europy sfinalizowany: wyjeżdża z Brazylii do Polski

Operacja trwała i wszystko się udało. Wreszcie, Angelo Henriques opuścił Brazylię, aby wrócić do piłki nożnej w Europie. Prawie równolegle, Fortaleza ogłosił zerwanie kontraktu napastnika i powitał go nowy klub. To Miedź Legnica z I ligi Polski.

Były zawodnik Universidad de Chile wcześnie zerwał kontrakt z tricolorem (który trwał do końca roku), a w drużynie dowodzonej przez argentyńskiego Juana Pablo Vozvodę ma niewielką lub żadną regularność. 28-letni Henriques dodał 20 meczów i bramkę podczas pobytu w Fortalezie.Z Leo zdobywającym dwa tytuły: Copa do Nordeste i 2022 Sears Championship.

Zawodnik dotarł do najpotężniejszej ligi na kontynencie w lipcu ubiegłego roku, brał udział w historycznej drużynie, mimo że nie miał oczekiwanych minut, zakwalifikował się bezpośrednio do Copa Libertadores, zajmując czwarte miejsce w Brazylii. Dzielił grupę z Kolo Kolem i usunął białych w obecnej edycji. „Leo Doo PC docenia i docenia profesjonalizm i poświęcenie gracza. Oprócz życzeń powodzenia w kolejnych wyzwaniach i karierze.” Poświęcił klub narodowej ofensywie.

Miedź Legnica, który już pozował w nowej koszulce, oficjalnie zapowiedział przybycie piłkarza. „Chile jest w Lechnicy od kilku dni, pomyślnie zdał badania lekarskie i podpisał trzyletni kontrakt z Miedźem” – powiedział polski aktor. Awansowany do Honorowej Dywizji na sezon 2022-2023 i ostatni mistrz drugiej ligi w swoim kraju (I liga).

Lokalne mistrzostwa o nazwie Ekstraklasa startują 15 lipca, a Miedź Legnica odwiedzi Radomiak Radom w niedzielę 17.07.

Ten polski klub jest piątą europejską drużyną w życiu piłkarza Angelo Henriqueza, który zapowiadał się na zastępstwo reprezentacji Chile. Odkąd pojawił się w Red Sub 20 na Mistrzostwach Świata 2013 w Turcji, ale nie był w stanie zdobyć tego miejsca. Wcześniej napastnicy przeszli przez Manchester United, Wigan Athletic, Saragossę i Dynamo Zagrzeb. W Chorwacji najlepsze chwile miał za granicą.