28 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Potwierdzone przypadki wariantu omikron w Izraelu wzrastają do 55

Dziś Izrael zidentyfikował 20 kolejnych infekcji wariantem omicron i ma już 55 zweryfikowanych przypadków, podczas gdy granice kraju pozostają zamknięte dla obcokrajowców, aby powstrzymać przypadki i rząd Biorąc pod uwagę więcej ograniczeń.

według niego Ministerstwo Zdrowia36 potwierdzonych przypadków pochodzi od Izraelczyków, którzy wrócili z różnych krajów, w tym z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, RPA, Węgier, Włoch i Namibii.

Osiem kolejnych osób zaraziło się wirusem poprzez transmisję w społeczności, a 11 poprzez kontakt z zarażonymi osobami, które niedawno wróciły z RPA i Anglii. Organy służby zdrowia – które mają rozwinięty system śledzenia – analizują kolejne 51 podejrzanych przypadków Omicron, oczekując na ostateczne wyniki.

Biorąc pod uwagę sytuację wywołaną nową formą choroby, która wydaje się być znacznie bardziej zaraźliwa, rząd Izraela może w najbliższych dniach nałożyć jeszcze większe ograniczenia, mimo że wskaźniki zachorowań w głębi kraju są od kilku miesięcy bardzo niskie.

Władze wykonawcze chcą utrzymać gospodarkę w ruchu i uniknąć poważnych ograniczeń, a aby zapobiec skutkom nowej alternatywy, pod koniec listopada zamknął granice kraju dla zagranicznych turystów, co zostało już przedłużone i potrwa co najmniej do 22 grudnia.

Z drugiej strony Izraelczycy – którzy mają pozwolenie na podróż do krajów niesklasyfikowanych w czerwonej strefie – oraz cudzoziemcy posiadający pozwolenie na pobyt muszą po powrocie izolować się przez co najmniej trzy dni i przejść kilka testów PCR.

Według izraelskiego dziennika Haaretz eksperci ds. zdrowia i władze mają zalecić premierowi Naftali Bennett nałożenie ograniczeń na osoby, które nie szczepią, takich jak zakaz wstępu do centrów handlowych i innych miejsc rozrywki.

Według lokalnej prasy, w tym tygodniu Bennett podniósł już kwestię narzucenia selektywnego odosobnienia zaszczepionych mieszkańców, propozycję odrzuconą przez biuro stanowego prokuratora generalnego.

READ  Facebook upada i traci 7 miliardów dolarów w godzinach - El Financiero

Rząd izraelski chce też zintensyfikować kampanię szczepień. Kraj poczynił ogromne postępy we wdrażaniu trzeciej dawki i już ponad 4,1 miliona osób otrzymało zastrzyk przypominający.

Jednak w tym momencie nadal około 680 000 Izraelczyków – z około 9,3 miliona – nie otrzymało jeszcze żadnych szczepień.

Z informacjami z EFE