22 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Potężne ziarno, które pomaga odwrócić stan przedcukrzycowy, wspierane przez naukę – Enseñame de Ciencia

Potężne ziarno, które pomaga odwrócić stan przedcukrzycowy, wspierane przez naukę – Enseñame de Ciencia

Migdały to suszone owoce drzewa Prunus dulcis, które pochodzi z Bliskiego Wschodu i Azji Południowej. Są wysoko cenione ze względu na swój smak, konsystencję i właściwości zdrowotne. Następnie opowiem o korzyściach, jakie migdały mogą zapewnić organizmowi.

Co to jest stan przedcukrzycowy?

Według magazynu Elsevier, ok Stan przedcukrzycowy jest stanem Gdzie poziom glukozy we krwi jest wyższy niż normalnie, ale nie na tyle wysoki, aby można go było sklasyfikować jako cukrzycę typu 2. Osoby ze stanem przedcukrzycowym są w grupie zwiększonego ryzyka rozwoju cukrzycy typu 2, a także chorób serca i udarów.

Liczbowo stan przedcukrzycowy rozpoznaje się, gdy poziom hemoglobiny A1c (HbA1c) wynosi od 5,7% do 6,4% lub gdy poziom glukozy na czczo wynosi od 100 do 125 mg/dl.

Dobrą wiadomością jest to, że stan przedcukrzycowy można odwrócić poprzez zmiany stylu życia, takie jak regularne ćwiczenia, zdrowa dieta i utrzymywanie zdrowej wagi. Ważne jest również, aby osoby ze stanem przedcukrzycowym poddawały się regularnym badaniom kontrolnym w celu monitorowania poziomu cukru we krwi i zapobiegania rozwojowi cukrzycy typu 2.

odkrycie

Grupa Naukowcy z Centrum Badań nad Żywieniem i Metabolizmem (C-NET), New Delhi, Indie, pod kierunkiem dr Seema Gulati, odkryli, że jedzenie migdałów przed posiłkami jest w stanie obniżyć poziom cukru we krwi po posiłku (po jedzeniu), otyłość (powstawanie tkanki tłuszczowej) i jest w stanie odwrócić stan przedcukrzycowy nawet go przynieś. do prawidłowego poziomu glukozy.

Eksperyment podzielono na krótkoterminowe grupy, których celem była obserwacja skutków jedzenia migdałów przez okres trzech dni. Jego odpowiednik, długie badanie, przeprowadzono po trzech miesiącach, podczas których oceniano te same parametry zgodnie z artykułem.

W każdej grupie eksperymentu uczestniczyło 60 osób, które zjadały 20 gramów migdałów, czyli równowartość garści, 30 minut przed śniadaniem, obiadem i kolacją.

READ  Zdrowie i dobre samopoczucie pokoleń

Jak mówi naukowiec Anoop Misra, profesor i przewodniczący Centrum Doskonałości ds. Cukrzycy, Chorób Metabolicznych i Endokrynologii Fortis-C-Doc (New Delhi): Wyniki naszych badań sugeruje, że migdały mogą być kluczowym wyróżnikiem pomagającym regulować poziom glukozy we krwi w ramach strategii żywieniowej”.

Wnioski z badań

Naukowcy odkryli, że dodanie 20 gramów migdałów (garść) 30 minut przed każdym głównym posiłkiem powoduje znaczną poprawę masy ciała, kontrolę poziomu cukru we krwi (zwłaszcza glukozy poposiłkowej) i insulinooporność. Normalna regulacja glukozy przez 3 miesiące.

Ciekawostki o migdałach

  • Bogate składniki odżywcze: Migdały są doskonałym źródłem niezbędnych składników odżywczych. Są szczególnie znane z zawartości witaminy E, magnezu, wapnia, żelaza i błonnika. Dostarczają również białek roślinnych i zdrowych tłuszczów, takich jak jednonienasycone kwasy tłuszczowe i wielonienasycone kwasy tłuszczowe.
  • Zdrowie układu sercowo-naczyniowego: Zdrowe tłuszcze zawarte w migdałach, takie jak jednonienasycone kwasy tłuszczowe, pomagają utrzymać zdrowie układu sercowo-naczyniowego. Te kwasy tłuszczowe mogą obniżać poziom cholesterolu LDL („złego cholesterolu”) i zmniejszać ryzyko chorób serca.
  • Kontroluj poziom cukru we krwi: Migdały mają niski indeks glikemiczny, co oznacza, że ​​stopniowo uwalniają cukier do krwi. Pomaga to utrzymać stabilny poziom cukru we krwi i może być korzystne dla osób z cukrzycą typu 2.
  • Źródło przeciwutleniaczy: Migdały zawierają przeciwutleniacze, takie jak witamina E i flawonoidy. Te przeciwutleniacze pomagają chronić komórki przed uszkodzeniem przez wolne rodniki, co może pomóc w zapobieganiu chorobom przewlekłym i przedwczesnemu starzeniu się.
  • Korzyści dla zdrowia mózgu: Składniki odżywcze zawarte w migdałach, takie jak witamina E i kwasy tłuszczowe omega-3, są powiązane ze zdrowiem mózgu. Sugeruje się, że te składniki odżywcze mogą poprawić funkcje poznawcze i pomóc zmniejszyć ryzyko chorób neurodegeneracyjnych, takich jak pogorszenie funkcji poznawczych i choroba Alzheimera.

Oryginalny artykuł ukazał się w czasopiśmie Świat Elseviera.