14 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

„Potencjalnie niebezpieczna” asteroida wielkości wieżowca Shard w Londynie zbliży się do Ziemi

Kiedy zbliżysz się do Ziemi?

Center for Near-Earth Object Studies – organizacja bezpośrednio zależna od NASA – obliczyło, że najbliższe podejście nastąpi o 14:42 UTC (Skoordynowany czas uniwersalny) w środę 22 września. To znaczy że W Hiszpanii można go zobaczyć o 16:42., czasu półwyspowego (a więc na Wyspach Kanaryjskich o 15:42).

Ta asteroida, którą NASA sklasyfikowała jako „potencjalnie niebezpieczną”, pochodzi z średni rozmiar. Według szacunków tej samej agencji jego średnia średnica wynosi około 200 metrów, z błędem +/- 100 metrów, dzięki czemu może mierzyć mniej więcej ten sam rozmiar, co kultowy wieżowiec Odłamek z City of LondonKtóry wznosi się do 306 metrów. Dlaczego jest uważany za niebezpieczny?

Klasyfikacja NASA

Amerykańska Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) ustala dwa podstawowe kryteria klasyfikacji obiektu astronomicznego jako „potencjalnie niebezpiecznej” asteroidy:

Pierwszą rzeczą do rozważenia jest wielkość bezwzględna (m)tak jak powinno być mniej niż 22 uznać to za faza (Potencjalnie niebezpieczna asteroida Po angielsku). Bezwzględny rozmiar Apollo 2021 NY1 jest 21.51.

Drugim warunkiem ostatecznego zaklasyfikowania asteroidy jako „potencjalnie niebezpiecznej” jest minimalna odległość przecięcia między orbitą przedmiotowego obiektu a orbitą Ziemi, pojęcie zdefiniowane jako MOID.

Wszystkie obiekty kosmiczne w A Odległość mniejsza niż 0,05 AU – odpowiednik 7 479 894 km – może być niebezpieczny. Pomiar ten jest używany w astronomii do oceny prawdopodobieństwa uderzenia.

NASA jednak Wyeliminuj wszelkie niebezpieczeństwo kolizji z naszą planetąPonieważ tak myślą Przejedzie 1 497 473 km od Ziemi, prawie czterokrotna odległość od Księżyca (384 400 km). Jest to jednak jedna z asteroid, które w tym roku zbliżyły się do jego orbity.

Czym jest asteroida Apollo?

Istnieją trzy rodzaje Asteroidy bliskie Ziemi: Apollo, Amor i Atenktóre różnią się od siebie w zależności od rodzaju orbitali. W szczególności asteroidy Apollo opisują orbitę eliptyczną, której wielka półoś przekracza jedną jednostkę astronomiczną (średnia odległość między Ziemią a Słońcem, 15 miliardów km).

READ  Tutaj test wizualny DZISIAJ | Dowiedz się, czy jesteś łatwowierną osobą, odpowiadając na to, co widzisz jako pierwsze na obrazku | Test wirusowy | test osobowości | Test psychologiczny | Wirusowe wyzwanie | Facebook | Meksyk

Ta grupa planetoid nosi imię jej najsłynniejszego członka, Apollo, ciało astronomiczne Odkryta w 1932 Który jest również sklasyfikowany jako faza.

konkretny, Apollo 2021 NY1 odkryto po raz pierwszy 12 czerwca. Dlatego naukowcy mają nadzieję, że wizja środowego popołudnia pomoże zebrać więcej informacji na temat tego obiektu kosmicznego o dużych wymiarach.

Może Ci się spodobać…

Projekt HERA: ambitny plan obrony planetarnej NASA i ESA przed „potencjalnie niebezpiecznymi” asteroidami