29 listopada, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Postępowcy słabną po nowym ciosie z umiarkowanych do pakietów wydatków

(CNN) – Inny liberalny sen został poświęcony, aby ocalić prezydenturę Joe Bidena.

Demokraci Wzięli płatny urlop rodzinny szerokiego programu sieci bezpieczeństwa socjalnego, w środę, w kolejnym ustępstwie dla senackich moderatorów, zadających druzgocący cios postępowcom w Izbie Reprezentantów, nie wspominając o milionach Amerykanów, którzy muszą wybierać między pracą a opieką nad noworodkami lub osobami starszymi krewni. .

Ostatnie zmiany we wspólnym projekcie ustawy, które wcześniej doprowadziły do ​​porównań z Nowa umowa, Franklin Roosevelt, po usunięciu środków klimatycznych i darmowych szkół społecznych, dwóch priorytetów kampanii Bidena, pojawił się w zeszłym roku, gdy negocjacje trwały coraz bardziej gorączkowo.

Zdesperowany do zwycięstwa przed wyruszeniem na krytyczna podróż za granicę, Biden planuje odwiedzić klub Demokratów w Izbie Demokratów w czwartek rano, aby zaapelować do postępowców o uchwalenie równoległej, ponadpartyjnej ustawy o infrastrukturze, którą zarobiliby na swoich wydatkach. Przeciwko zmianom klimatycznym i łagodzeniu trudnej sytuacji amerykańskich robotników.

Ale przedstawiciel Pramila Jayapal, który przewodniczy Postępowemu Klubowi w Kongresie, kwestionował, czy Biden miałby sens, gdyby nie mógł zapewnić solidnych ram dla planu wydatków, którego Senat będzie się trzymać.

„Jeśli nie ma porozumienia, o czym wciąż słyszę… nie jestem pewien, co da nam prezydent” – powiedział Jayapal Andersonowi Cooperowi z CNN w środę wieczorem.

Komentarz Demokraty Stanu Waszyngton był znakiem, że postępowcy w Izbie nie chcą ustąpić.

Ale pozostawiło to dwa kluczowe pytania, które są teraz ważne dla przyszłości programu Bidena. Po pierwsze, czy brutalne ograniczenie planu sieci bezpieczeństwa socjalnego, w celu uspokojenia dwóch umiarkowanych senatorów, jeszcze bardziej podważy poparcie dla jego przejścia wśród dużego bloku postępowców w Izbie? Jego głosy są decydujące w pomieszczeniu, które jest wąsko kontrolowane przez Demokratów.

I czy jest to teraz znacznie zmniejszony sposób rozczarowania zarówno demokratów, jak i niezależnych wyborców, ponieważ nie będzie to miało znaczącego wpływu politycznego, którego partia potrzebuje, aby uniknąć pokonania republikanów w jesiennych wyborach śródokresowych? Jedno jest pewne: jeśli postępowcy w końcu się nie przyłączą, nawet jeśli nie będą zadowoleni ze zobowiązań, jakie podjęli, aby przeforsować pakiet w Senacie, mogą wyrządzić znaczne szkody i tak chwiejnej prezydencji Bidena.

READ  Nastolatek hospitalizowany z powodu uzależnienia od Fortnite. Jest to pierwszy odnotowany przypadek kliniczny

Utrata płatnego urlopu rodzinnego była ostatnim gorzkim rozczarowaniem dla Liberalnych Demokratów zdesperowanych, by wykorzystać to, co może być krótkim uściskiem władzy, aby przebudować gospodarkę, która obecnie skłania się ku bogatym. Jego nagłe zniknięcie pozostawiło kolejne silne wrażenie, że Biden i jego Partia Demokratyczna byli w rozsypce w Waszyngtonie po miesiącach niemożności poruszenia ich agendy. I był dzień, w którym wielu prawodawców wymyślało smutne sposoby zapłaty za całą procedurę, z których niektóre zostały szybko odrzucone, a które przypominały rzucanie spaghetti na ścianę w desperackiej próbie uzyskania czegoś, czegokolwiek poza tym.

Koledzy „wściekli” w Mansion

Zniesienie urlopu rodzinnego było ostatnim dramatycznym zwrotem w gorzkim i przede wszystkim niekończącym się procesie negocjacyjnym między członkami Izby Postępowców, demokratycznym senatorem Joe Manchinem z Zachodniej Wirginii i Kirsten Sinemą z Arizony.

Odmowa Manchina zrzeczenia się płatnego urlopu rodzinnego wywołała głęboką frustrację wśród jego kolegów Demokratów. „Ludzie są źli, bo on chce wyjść [del paquete] Płatny urlop rodzinny”, powiedział senator Manu Raju z CNN. Jednak Manchin powiedział, że tak fundamentalna zmiana w amerykańskiej polityce społecznej nie powinna przejść przez i tak już ogromny rachunek wydatków, który ustawodawcy negocjują i spodziewają się przejść przez dobrze znany proces budżetowy. nazwa pojednania.

„Rozwijanie programów społecznych, gdy fundusze są niewypłacalne, stają się niewypłacalne. Nie potrafię tego wyjaśnić. Dla mnie to nie ma sensu” – powiedział dziennikarzom Manchin.

Ale senator Bernie Sanders, niezależny z Vermont, który napisał dużą część planu wydatków na 3,5 biliona dolarów, który obecnie wydaje się wygasać w pobliżu pułapu 1,5 biliona dolarów Mansion, jest coraz bardziej niezadowolony ze swoich kolegów.

„Problem jest z członkami tutaj, chociaż są mali, stanowią znaczną mniejszość i uważają, że mają prawo decydować o tym, co powinna zrobić reszta Kongresu” – powiedział Sanders.

„Mniejszość nie powinna dyktować większości”.

Postępowi aktywiści spoza Kongresu powitali wiadomość o usunięciu płatnego urlopu rodzinnego z ustawy. Molly Day, dyrektor generalny Paid Vacation for America, nazwała tę wiadomość „oburzającą i żenującą”.

READ  Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków nie zezwoli na wjazd osobom zaszczepionym Sputnikiem V

„Porozumienie budżetowe, które nie obejmuje płatnego czasu wolnego, zawodzi pracujących rodzin i nie pozwoli nam lepiej odbudować” – powiedział Day w oświadczeniu.

Podczas gdy większość senatorów Demokratów zaaprobowała szersze plany Bidena, Manchin i Cinema mają niezwykłą władzę, ponieważ rozłam 50-50 w Senacie oznacza, że ​​Biden potrzebuje każdego ze swoich głosów.

Ale aby skłonić ich do przyłączenia się, postępowcy musieli znieść szereg swoich priorytetów, w tym próbę wycofania cięć podatkowych byłego prezydenta Donalda Trumpa dla firm i bogatych. Zniknął również program o wartości 150 miliardów dolarów, mający na celu usunięcie paliw węglowych z przedsiębiorstw użyteczności publicznej. Podobnie jak obietnica darmowej uczelni społecznej, którą Biden promował w kampanii i jest jedną z jego najcenniejszych propozycji.

Kolejny priorytet, postawiony przez Sanders, który obejmuje ochronę wzroku, zębów i słuchu dla beneficjentów Medicare, może również dotyczyć bloku do krojenia.

Liberalne marzenia wyparowują

Jeszcze przed ostatnimi negocjacjami w sprawie ustawy o wydatkach postępowcy widzieli, jak wiele ich nadziei na kadencję Bidena zniknęło.

Dwupartyjna próba zreformowania policji nie powiodła się po zabójstwie George’a Floyda. Wielu umiarkowanych Demokratów niechętnie zmienia zasady obstrukcji w celu przeprowadzenia przeglądu praw wyborczych i wyborczych, aby zareagować na niedemokratyczne przejęcia w stanach kierowanych przez Republikanów, które ułatwiłyby ingerencję w wybory. Biden nie powiódł się również we wcześniejszej próbie podniesienia federalnej płacy minimalnej do 15 dolarów za godzinę.

Te zrujnowane marzenia nie uwzględniają faktu, że plan wydatków Bidena, jeśli zostanie ostatecznie zatwierdzony, obejmie niektóre z najważniejszych reform społecznych i klimatycznych od dziesięcioleci. Obejmują one bezpłatne kompleksowe przedszkole, które może pomóc milionom dzieci i rodziców. Wydaje się, że dotacje ETO i dotacje mieszkaniowe będą prawdopodobnie kontynuowane. Jak przedłużenie ulgi podatkowej na dzieci, które według Demokratów wydobyło miliony z biedy, mimo że jeden rok dodatkowego finansowania blednie w porównaniu z tym, czego chcą postępowcy. I pomimo utraty planu zielonej energii, któremu sprzeciwił się senator stanu z Coal Mansion, 500 miliardów dolarów zostało uwzględnione w wydatkach na zmiany klimatyczne.

READ  Matka uniemożliwia córkom widywanie się z dziadkami, a powód szybko się rozprzestrzenia

W istocie postępowcy będą musieli podjąć decyzję, z którą przywódcy polityczni wszystkich pasów stawali od eonów: czy powinni zaakceptować swoje rozczarowanie, że nie dostają wszystkiego, co chcieli zamknąć w prawdziwej, choć bardziej stopniowej zmianie?

Okropne doświadczenie Bidena w próbach wprowadzenia jego programu do prawa potwierdza, że ​​chociaż Demokraci mają większość techniczną zarówno w Izbie, jak i Senacie, z wahadłowym głosowaniem na wiceprezydenta Kamalę Harris, tak naprawdę nie mają stabilnej większości rządzącej. To dlatego, że lista życzeń prawodawców stanu niebieskiego musi zostać przekazana przez dwóch senatorów: Manchina, którego stan głosował w przeważającej mierze na Trumpa, oraz Cinema, który wywodzi się z fioletowego pola bitwy i ma specjalne podejście i coś niejasnego do ustawodawstwa. Jednak konsekwencje niepodejmowania działań zgodnie z planem Bidena, nawet jeśli wydaje się, że z dnia na dzień się zmniejsza, są przerażające.

Jeśli Demokraci nie mogą zademonstrować swoim wyborcom, że mogą wykorzystać władzę, którą otrzymali w 2020 r., aby doprowadzić do znaczących zmian, ich nadzieje na silny powszechny udział w przyszłorocznych wyborach śródokresowych mogą zostać rozwiane.

Już teraz niepowodzenie nadrzędności priorytetów Bidena spowodowało poważny ból głowy dla demokratycznego kandydata Wirginii na gubernatora Terry’ego McAuliffe’a, który walczy z liberalną apatią zaledwie rok po tym, jak Biden zdobył swój stan o 10 punktów.

Poszarpany program może pogrążyć administrację Bidena w głębokim kryzysie politycznym w czasie, gdy notowania prezydenta spadają z powodu przedłużającej się pandemii, rosnących cen gazu, inflacji i fali nielegalnych imigrantów na granicy, dając Republikanom amunicję. do 2022 roku.

Zakładając, że w końcu zostanie uchwalona jakaś ustawa, obciążyłoby postępowców paradoksalnym zadaniem sprzedania swoim wyborcom środka, którym coraz bardziej zdają się gardzić. Jeśli jednak nie przekona swoich wyborców o historycznym charakterze tego środka, ryzykuje utratę nawet niewielkiej większości w przyszłorocznych wyborach śródokresowych.