3 lipca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

„Porzucenie Meksyku było moim największym błędem”

W rozmowie z serialem ESPNA futbol amerykańskiKolumbijski trener Juan Carlos Osorio bardzo jasno ocenił swoje odejście z Reprezentacja MeksykuA Po tym, jak drużyna zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata 2018 w Rosji, gdzie zadebiutowała pokonując reprezentację Niemiec.

– To był mój największy błąd – przyznał były trener Tri. „Na mundialu władze federacji kolumbijskiej wezwały mnie i obiecały mi stanowisko trenera kadry narodowej. Bycie Kolumbijczykiem to powód do dumy. Są trzy kraje, za które jestem bardzo wdzięczny, Kolumbia, bo to jest moja kraj, Stany Zjednoczone, ponieważ tam studiowałem i zacząłem pracować i generować dochody, a Meksyk jest tym, który dał mi możliwość pojechania na Mistrzostwa Świata ”- wyjaśnił profesor Osorio.

„Kiedy pokonaliśmy Niemcy, później zmierzyliśmy się z Brazylią, Meksykanie zmienili punkt widzenia i chcieli, żebym został, ale moja decyzja była taka, że ​​odszedłem, ponieważ wierzyłem w Federację Kolumbijską; później, z powodu innych okoliczności, zdecydowali się na inny trenera i dlatego uważam, że moim największym błędem było opuszczenie Meksyku, gdzie miałem bardzo dobrą karierę piłkarską i w kolejnym czteroletnim cyklu osiągnęlibyśmy bardzo dobre wyniki.

Choć prezesi Meksykańskiej Federacji Piłki Nożnej podnieśli możliwość pozostania kolumbijskiego trenera pod przywództwem Altree, Kolumbijczyk był „naiwny” motywowany ideą kierowania swoim krajem.

„Tak, wiele osób tego nie wie, ale po zwycięstwie nad Niemcami zaoferowali mi kolejne cztery lata, byłem bardzo naiwny, wierzyłem w federację kolumbijską, w prezesów i prezesów, a w końcu grałeś przeciwko mnie. Wyścig ”, powtórzył Kolumbijczyk.

Osorio jest wdzięczny za możliwość osiedlenia się w Kolumbii, gdzie rządził América de Cali przez okres do dwóch miesięcy, ponieważ pozwala mu to stać przy rodzicach i jednym z synów; Strateg nie wyklucza jednak powrotu do pracy w krajach, które w przeszłości go przyjmowały i dobrze traktowały.

READ  Omar Bravo, od legendy w Chivas do drużyny piłkarskiej Lanero w Guanajuato

„Każdy człowiek jest wdzięczny tym, którzy pomogli mu być tym, kim jest; kocham Kolumbię i tu mieszkam. Jestem bardzo wdzięczny Stanom Zjednoczonym, może pewnego dnia, i Meksykowi za umożliwienie mi wyjazdu na Mistrzostwa Świata i są wspaniałym krajem do przewodzenia.

Były trener Tri wygłosił również swoją opinię pod nieobecność Javier Hernandez W argentyńskim zespole Gerardo Martino. „Javier ma umiejętność strzelania bramek, strzela nadzwyczajne bramki i inne typowe bramki w numerze 9. Raul Jimenez Różne; W przypadku obojga starałem się dać im możliwość bycia w zespole iw pewnym momencie gry razem, ponieważ to bardzo wpływa na grę. Javier zawsze był postacią, która mogła przyciągać innych graczy, Raul bardzo się poprawił dzięki Wilkom, różnica między nimi jest tak mała, że ​​zastanawiam się, dlaczego Javiera nie było w pobliżu.