20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Portoryko prowadzi badania dotyczące pacjentów z złamaniami kręgów

Niniejsze badanie ma na celu wykazanie skuteczności funkcjonalnych i bolesnych wyników u pacjentów ze złamaniem kręgów po operacji kyfoplastyki.

Ian Cummings, student medycyny na Uniwersytecie Nauk o Zdrowiu w Ponce.

Złamania kręgów są samoistnymi zerwaniami kręgów, chociaż zwykle powstają w wyniku urazu, który często jest błahy, zwłaszcza u pacjentów ze słabymi kośćmi, czasami spowodowanymi stanami takimi jak osteoporoza.

Z tego powodu w Portoryko prowadzone jest badanie kliniczne w celu wykazania, jak skuteczne są wyniki u pacjentów z: Złamanie kręgosłupa pod względem czynnościowym oraz bóle po kyfoplastyce, która jest rodzajem operacji, której celem jest powstrzymanie bólu spowodowanego złamaniem kręgosłupa, umocowanie kości oraz przywrócenie wysokości utraconego kręgosłupa.

Ian Cummings, student medycyny na Uniwersytecie Nauk o Zdrowiu w Ponce, jest częścią zespołu profesjonalistów Kto przeprowadził to pierwsze badanie? W Portoryko, gdzie potwierdzono skuteczność kliniczną kyfoplastyki

Wśród nich jest dr Edalize Flores Caldera, naukowiec i anestezjolog, dr Luis Cummings Carrero.

Tak więc student Cummings wyjaśnił w wywiadzie dla Journal of Medicine and Public Health (MSP), że badania zrodziły się z dowodów złamań kręgów, głównie występujących u starszych kobiet z osteoporozą lub osteoporozą, które mają upośledzenie o około 23% większe niż inne kobiety i nie otrzymują pomocy medycznej na czas, ponieważ często są bezobjawowe i uświadamiają sobie, że mają złamanie, gdy jest za późno.

analiza badania

Aby określić i poprawić stan pacjentów, zastosowano skalę ocen, w której osoby dotknięte chorobą mogły zgłaszać stopień ciężkości ich stanu. Pod uwagę wzięto dwa główne czynniki:

*Funkcje pacjentów: czy potrafili zawiązać buty, czy potrafili dobrze chodzić iw skali od 0 do 10 i zostali poproszeni o ocenę ingerencji w ich funkcje życiowe.

*Ból: również oceniany w tej samej skali od 0 do 10, gdzie 0 to nic, a 10 to najgorsze, jakie kiedykolwiek czuł, i najczęściej kojarzy im się z 6, 8, 9 i po zabiegu i 12 dniach rekonwalescencji ponownie zapytałem dla wyników.

READ  Quiz: Jak bardzo kochasz? Pierwsze zdjęcie, które zobaczysz, powie ci

konsekwencje

W odniesieniu do bólu wykazano 66% redukcję minimalnej istotnej klinicznie różnicy (MCID) lub różnicę między przed i po zabiegu, co w tym przypadku wskazuje na znaczące 30% zmniejszenie bólu pleców.

„W badaniu braliśmy udział 87 pacjentów, a 98% pacjentów, 86 z nich, wykazało MCID na poziomie 30%, co oznacza, że ​​prawie wszyscy pacjenci wykazali poprawę” – powiedział lekarz.

Na poziomie klinicznym procedura działa tak, jak powinna, sprzyjając jakości życia pacjentów, zmniejszając odczuwany przez nich ból i ułatwiając poruszanie się, ponieważ wykazano, że zakłócenia funkcji poprawiają się o 51%.

Te dane mówią nam, że prostowanie garbu jest bardzo bezpieczne i pomoże pacjentowi z bólem i interwencją. Po zabiegu pacjenci wykazywali poprawę w codziennych czynnościach i wskazywali, że ból nie zakłóca ich codziennego życia” – ujawnił MSP.

Jak dotąd, dane i gromadzenie spraw nadal są coraz bardziej statystyczne, ponieważ jest to pierwsze tego typu śledztwo na wyspie.