1 października, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ponownie podnosi cenę o 75 punktów bazowych – El Financiero

Członkowie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) w Rezerwa Federalna USA podjęła w środę decyzję o podwyżce stóp procentowych funduszy federalnych o kolejne 75 punktów bazowych, po raz trzeci z rzędu.

Od marca tego roku zgromadził się organ centralny 300 punktów bazowych, który jest najszybszym odnotowanym wskaźnikiem. Po tym zwyżce indeks znajduje się obecnie w przedziale od 3,0 do 3,25 proc., wcześniej od 2,25 do 2,5 proc.

W ten sposób stopa funduszy federalnych osiągnęła najwyższy poziom od stycznia 2008 r., a także najszybsze tempo od czasu, gdy rekordy się spełniły, bo nigdzie indziej nie zdarzyło się to. Rezerwa Federalna podniosła benchmark o 75 punktów bazowych trzy razy z rzędu.

Ponadto bank centralny przyjął bardziej powściągliwy ton, więc cykl podwyżek jest jeszcze daleki od zakończenia i spodziewane są wyższe poziomy do końca tego roku i 2023 r., jednocześnie skorygował w górę oczekiwania inflacyjne i sprawił, że gwałtowny spadek oczekiwań dotyczących wzrostu.

na konferencji prasowej, Jerome Powell, prezes Rezerwy FederalnejPotwierdził zaangażowanie w walkę z inflacją, mówiąc, że podwyżka stóp procentowych będzie kontynuowana do czasu powrotu inflacji do celu 2%.

„Właśnie przeszliśmy na najniższy poziom tego, co można by uznać za ograniczające, iz pewnością moim zdaniem i opinii komisji jest jeszcze droga do zrobienia” – powiedział.

Podkreślił jednak, że wraz z zacieśnianiem polityki pieniężnej tempo podwyżek stóp może spowolnić. „W pewnym momencie, gdy polityka pieniężna będzie dalej zacieśniana, właściwe będzie spowolnienie podwyżek” – powiedział.


Rynek już wykluczał taki wzrost, po tym jak szef banku centralnego USA, Jerome Powell, dał jasno do zrozumienia, że ​​zrobią wszystko, co w ich mocy, aby złagodzić obserwowaną ostatnio presję inflacyjną.

W sierpniu odnotowano CPI 8,3% roczny wzrost, co wskazuje na wyraźną poprawę w porównaniu do 9,1 i 8,5 proc. odnotowanych odpowiednio w czerwcu i lipcu; Jednak inflacja w USA nadal utrzymuje się na poziomie niespotykanym od nieco ponad czterech dekad.

READ  Pięć domowych sposobów na złagodzenie tego

Biorąc pod uwagę ten złożony scenariusz inflacyjny, rynek już teraz obstawia, że ​​Fed zamknie w tym roku wyższe tempo 3,5 proc.

Recesja na wyciągnięcie ręki: Rezerwa Federalna szacuje, że PKB USA w 2022 roku wzrośnie tylko o 0,2%

Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych (Fed) Szacunki wzrostu zostały zrewidowane w środę wraz z nowym komunikatem polityki pieniężnej.

Według tegorocznej agencji Gospodarka USA wzrośnie tylko o 0,2%co kontrastuje z prognozą 1,7 proc. w czerwcu.

W 2023 r. spodziewany jest wzrost o 1,2 proc., co oznacza spadek o 50 punktów bazowych w porównaniu z poprzednim 1,7 proc.

Oczekuje również, że ogólna inflacja zamknie się w tym roku na poziomie 5,4 proc., a nie 5,2 szacowanym dwa miesiące temu.

Z powodu tych czynników 18 z 19 członków komitetu oszacowało, że stopa funduszy federalnych zamknie się w tym roku powyżej 4 procent.

Z kolei wykres punktowy wskazuje, że oprocentowanie 2022 zamknie się w przedziale od 4,25 do 4,5 proc., co oznacza dodatkowy wzrost o 1,25 pkt. od obecnego poziomu.

Na przyszły rok niektórzy członkowie FOMC uważają, że wskaźnik ten wynosi od 4,75 do 5,0 proc. Dopiero do 2024 roku obserwowane będą niższe poziomy stopy funduszy federalnych.

Powell dodał, że nie można wykluczyć epizodu recesji ze względu na restrykcyjne stanowisko Fedu, podkreślając, że „nikt nie wie, czy ten proces doprowadzi do recesji, czy nie”.

Gabriel Casillas, główny ekonomista Barclays ds. Ameryki Łacińskiej, podkreślił, że sam Fed zaktualizował w górę swoją prognozę stopy finansowania. „To bardzo mocne przesłanie zaangażowania w redukcję inflacji” – powiedział.

Alejandra Marcos, dyrektor ds. analiz i strategii w Intercam, podkreśliła, że ​​centralny organ nie zboczy z linii, dopóki inflacja nie będzie pod kontrolą.

„Wykres punktowy, na którym różni członkowie komitetu wyraźnie wyrażają swoje oczekiwania dotyczące stóp procentowych, wskazuje, że cykl podwyżek jeszcze się nie zakończył, więc oczekuje się co najmniej dodatkowych 125 punktów bazowych w tym roku” – oświadczył. dodając, że dopiero w 2024 roku można by to zachęcić Fed obniży stopy procentowe.

READ  Cena dolara dzisiaj, 20 maja, wspiera peso

Stopa Fed „okiem” na te dane: inflacja w USA wzrosła w sierpniu do 8,3%

The inflacja Ze Stanów Zjednoczonych Ameryki W sierpniu był on mocniejszy niż oczekiwano, co mogło skłonić Rezerwę Federalną (Fed) do podniesienia stóp procentowych trzeci raz z rzędu o 75 punktów bazowych.

The Wskaźnik cen konsumpcyjnych wzrósł Dane Departamentu Pracy pokazały we wtorek 0,1 proc. od lipca, po braku zmian w poprzednim miesiącu. W porównaniu z poprzednim rokiem ceny wzrosły o 8,3%, co jest lekkim spowolnieniem.