23 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ponad 90% rezydentów i lekarzy internistów ocenia, że ​​postępowanie MIR powinno odbywać się na poziomie krajowym

Madryt, 14 września (Europe Press) –

Ponad 90 procent rezydentów i lekarzy internistów uważa, że ​​system szkoleń dla rezydentów medycyny wewnętrznej (MIR) powinien być zarządzany na szczeblu krajowym, w porównaniu z innymi hipotetycznymi możliwościami, zgodnie z niedawnym badaniem przeprowadzonym przez Hiszpańskie Towarzystwo Medycyny Wewnętrznej (SEMI) wśród swoich partnerów w wyniku debaty publicznej, która pojawiła się w ostatnich tygodniach, dotyczącej potencjalnych modyfikacji obecnego modelu szkolenia MIR w zakresie szkolenia pracowników służby zdrowia (FSE), który obecnie znajduje się pod administracją krajową.

Przy łącznie 594 odpowiedziach (500 specjalistów i 94 rezydentów), zdecydowana większość, 9 na 10 internistów, zarówno rezydentów, jak i specjalistów, odpowiedziało na pytanie „Jak Twoim zdaniem powinno to być zarządzanie MER?”, stwierdza, że ​​powinni być obywatelami w porównaniu z innymi opcjami odpowiedzi (szpital regionalny lub indywidualny).

Jeśli przeanalizować dane skategoryzowane między odpowiedziami MIR i specjalistów, nie ma prawie żadnych różnic. W odniesieniu do uczestniczących MIR 90,43% uważa, że ​​zarządzanie powinno odbywać się na szczeblu krajowym (7,37% niezależne i 2,20% z każdego szpitala). Z drugiej strony 94,4% uczestniczących specjalistów ocenia, że ​​postępowanie MIR powinno odbywać się na poziomie krajowym (3,8% niezależne i 1,8% z każdego szpitala).

Ta ankieta jest częścią skali miesięcznej ankiety „SEMI Question of the Month”, którą społeczność naukowa wysyła do kolegów, aby kliknęli i zobaczyli, co myślą o bieżących problemach lub interesujących grupę.

Według danych globalnych (biorąc pod uwagę odpowiedzi niezależnie od tego, czy pochodzą one od MIR, czy od specjalistów), 93,4% uważa, że ​​zarządzanie powinno mieć charakter krajowy, 4,7% regionalny, a 1,9% z każdego szpitala.

Interna w kolejnym MIR 2022

Jak pamiętają z SEMI, Interna to trzecia specjalizacja, która zdobyła najwięcej miejsc w kolejnym naborze MIR 2022, który został niedawno opublikowany w BOE. Będzie miał 401 miejsc, w porównaniu do 389 miejsc w MIR 2021. Jest to podstawowa specjalizacja w SNS, ponieważ internista specjalizuje się w kompleksowym leczeniu dorosłych pacjentów w szpitalu i odgrywa ważną rolę w przewlekłych, złożonych i wrażliwych przypadkach. opieka. i/lub pacjenci z wieloma chorobami, a także mają znaczną wagę w pracy CME i badaniach klinicznych.

READ  Jak nasze atomy się tu dostały? | kosmiczna pustka