18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Pomysły na zdrowe wydarzenia i działania na zdrowy rok 2023

Pomysły na zdrowe wydarzenia i działania na zdrowy rok 2023

Zadbaj o zespoły z wewnętrznymi wydarzeniami i ogólnie pomyśl o bardziej „terapeutycznych” wydarzeniach, być może lżejszych programach i większej liczbie zajęć w naturze, które pozwalają ci się odłączyć, z dużą ilością komunikacji i częściowo kontaktu z ludźmi, nadając wagę wszystkiemu . W tym roku lepiej włóż baterie w tym sensie Jeśli chcesz być lepszym organizatorem wydarzeń Ponieważ „kruchość emocjonalna” nie jest chwilową modą. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje, że do 2030 roku problemy ze zdrowiem psychicznym będą główną przyczyną niepełnosprawności na świecie. Czy jeszcze nie zdawałeś sobie sprawy, że jest to jeden z tzw 10 trendów, na które warto zwrócić uwagę? Oto kilka pomysłów na zdrowy fizycznie i psychicznie rok 2023: Centra odnowy biologicznej, zajęcia…

Już to powiedziałem Badanie rynku 2022 (które można pobrać tutaj): Wellness i wszystkie rzeczy powolne awansowały do ​​pierwszej trójki pod względem uwzględniania większej liczby wydarzeń. Przygotowujemy już wyniki badania rynku na 2023 rok, ale nie mamy wątpliwości, że ten trend, ściśle związany ze zdrowiem psychicznym, będzie się mocno umacniał.

Dużo rozmawialiśmy o znaczeniu dobrego samopoczucia uczestników wydarzeń, trendu, który już trwa i zasadniczo oznacza, że ​​kiedy ludzie są zdrowi zarówno fizycznie, jak i psychicznie, są bardziej otwarci i proaktywni, co jest dwoma ważnymi bramki na imprezach.

Afia zasługuje na własny międzynarodowy szczyt Aby omówić wszystkie te kwestie, był w Bilbao od 1 do 3 czerwca i wystawiał Kultura AccionaJak widać na filmie.

Na poziomie międzynarodowym angielska agencja Agiito stała się pierwszą Centra odnowy biologicznej Eventwell na Twoje imprezy. Składają się ze „spokojnych, sensorycznych przestrzeni zaprojektowanych tak, aby zapewnić ucieczkę od (często) przytłaczającego środowiska konferencji lub wydarzenia”.

W osiach, które znajdujemy Przyćmione światła, słuchawki redukujące hałas, książki o oddychaniu, medytacja, wydawcy oraz inne narzędzia do walki z przeciążeniem sensorycznym w ramach koncepcji „10-minutowej przerwy” podczas imprezy.

READ  Ten wirusowy quiz pokaże ci, co naprawdę cię uszczęśliwia | Meksyk

Kilka ośrodków przeszkoliło również „osoby udzielające pierwszej pomocy w zakresie zdrowia psychicznego” w zakresie udzielania wsparcia.

Istnieje wiele rodzajów zdrowych zajęć na Twoje wydarzenie, wystarczy znaleźć takie, które najlepiej pasuje do profilu Twoich uczestników, zarówno pod względem rodzaju zajęć, jak i dostępnego czasu trwania. Wyjaśnili nam z Saludando, że choć wydaje się to krótki czas, 4-5 minut zajęć podczas imprezy może być bardzo przydatne do przywrócenia energii i uwagi: rozciąganie z muzyką, przysiady …

Jeśli chcesz wygospodarować trochę więcej czasu: „Zajęcia jogi lub pilatesu, pobiegaj w pobliżu, medytuj… Są to zajęcia, które pozwalają współpracownikom wchodzić w interakcje w środowiskach pozafirmowych i które tworzą bardzo ekscytujące więzi. Potrzeba bardzo mało materiału, a nawet zaimplementuj je w salach konferencyjnych w około 20-40 minut, wyjaśnia Antonio López, dyrektor generalny Saludando y Saludando Empresas.

W Saludando oferują również tak zwane rowery blendera. Pedałując na rowerze (który można dostosować do firmy), tworzą sok. Co ciekawe, może to działać jako zachęta do przyznania uczestnikom większej liczby nagród.

W Kansas, nowa sala sensoryczna w Overland Park Convention Center Został stworzony przez lekarzy przy słabym oświetleniu i hałasie. Otwarte od stycznia 2022 r., oferują pufy, wizualne panele świetlne, ścianki bąbelkowe, słuchawki redukujące hałas, środki antystresowe, obciążone podkładki na kolana… Dostępne są również tablice do ćwiczeń i niestandardowe grafiki dotykowe stworzone przez autystycznego artystę. Pokój został stworzony przez KultureCity, organizację non-profit zajmującą się tworzeniem dostępności i integracji sensorycznej oraz jej zespół lekarzy i terapeutów.

w Paryż, Galeries Lafayette Haussmann stworzył Galerię Wellness, Powierzchnia 3000 metrów kwadratowych dla świata kompleksowej pielęgnacji, urody i sportu. Doświadczenie marki, które oferuje swoim użytkownikom możliwość korzystania z różnych usług, jednocześnie znajdując ofertę ponad 200 marek. Istnieją dwie komory bąbelkowe, które można sprywatyzować. Możesz przeczytać więcej tutaj.

READ  Nauka ustaliła, jaki jest najbardziej higieniczny sposób oczyszczenia się po skorzystaniu z łazienki

w Madrycie, Nowe spotkania komet przed odwrotem Różni się tym, że oferuje seanse wellness w ramach pakietu eventowego. „Zajęcia mają na celu odprężenie, przywrócenie energii i układu nerwowego oraz skierowanie naszej uwagi na wszystkie partie ciała. Obejmują ćwiczenia oddechowe, rozciągające, jogę, medytację…”. Kometa dzieli dzień imprezy na 4 części: „Skupienie przed spotkaniem”, „Relaks przed spotkaniem”, „Doładowanie w południe” i „Zakończ dzień w spokoju”.

IMEX Ameryka Przez kilka lat miał pokój przeznaczony do medytacji. W przerwach od pracowitej trzydniowej konferencjiUczestnicy mogą przyjść na regularne sesje jogi, uważności i medytacji prowadzone przez Lee Babę, mówcę i trenera w Mindfulness and Meditation.

1200 konsultantów Oriflame przybyło do Madrytu na pięć intensywnych dni, które rozpoczęły się przyjęciem powitalnym, następnie sesjami biznesowymi i zakończyły się uroczystą kolacją. Aby poznać miasto w inny sposób być włączonym Zorganizowałem dla nich „zdrową wycieczkę po mieście”.do czego by ich doprowadził Odkryj najbardziej charakterystyczne zakątki stolicy w zdrowy sposób. Uczestnicy zakładali słuchawki „Silent Disco”, aby uciec od chaosu i hałasu, słuchając melodii flamenco podczas wykonywania zdrowych czynności. Po drodze spotykają aktorów ubranych w kostiumy z epoki, którzy interpretują klasyczne postacie z literatury, malarstwa czy hiszpańskiej arystokracji.

Aspekty takie jak samodzielne radzenie sobie ze stresem, kreatywność, produktywność i dobre samopoczucie można znacznie poprawić poprzez zajęcia z budowania zespołu, trasy i warsztaty. był tego oczywistym przykładem Konwencja zdrowia stworzona przez Es.Cultura Eventos wraz z nową linią WellBeen na plaży w Punta Umbria Huelva dla 400 osób od firmy energetycznej.

pomocnicy Zostali podzieleni na drużyny, które na zmianę zajmowały każde stoisko ustawione na arenie. I specjaliści z różnych dziedzin: radzenie sobie ze stresem (z dynamiką opartą na technikach równoważenia z surfingu), wyzwolenie emocjonalne (z warsztatem śmiechoterapii)… O zachodzie słońca, twarzą do horyzontu, nauczyciel jogi prowadzi ostatnią sesję skupienia energii i wchłonięcia wszystkich co praktykowali

READ  Medycyna celowa i skoncentrowana na pacjencie - sztuka i kultura