19 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Pomysłowa zemsta korporacji na oszustie stała się wirusowa

Pomysłowa zemsta korporacji na oszustie stała się wirusowa

TikTok nigdy nie przestaje zaskakiwać swoich użytkowników filmami przedstawiającymi nietypowe sytuacje, które szybko stają się wirusowe na tej platformie.

Teraz przyszła kolej na start-upową firmę technologiczną „Tienda Bleck”, która postanowiła sfilmować, jak klient chce oszukać go przy zakupie.

Przeczytaj także Kobieta robi furorę na TikTok, ujawniając nieletnim, ile pieniędzy zarabia jako czarterowa dziewczyna

Wszystko zaczęło się, gdy klient wysłał fałszywe potwierdzenie zakupu do Tienda Bleck za pośrednictwem WhatsApp. Rachunek był wyraźnie fałszywy, ponieważ nie tylko logo Mercado Pago (aplikacja działająca jako e-portfel) zostało podzielone, ale informacje na paragonie były zauważalnie błędne.

Historia firmy Tienda Bleck zaczyna się tak: „Klient przesłał nam fałszywy paragon i postanowiliśmy wysłać mu zamówienie w ten sam sposób (z danymi osobowymi)”.

Na filmie widzimy, jak kupon mówi „Yo” do „Tienda Bleck”, a nawet gdy jest napisane „Czas”, możesz przeczytać „Dzisiaj o 12”. „banku Santander Zgódź się na ten transfer, wyślij produkt jak najszybciej” – czytaj dalej. Nie dość, że paragon jest błędnie napisany (zatwierdzenie zamiast zatwierdzenia), to jeszcze na kuponach nie ma takiej informacji.

Przeczytaj także TikTok: Młody mężczyzna symuluje rozmowę telefoniczną ze swoją dziewczyną na oczach rodziców i zostaje poderwany

Tienda Beck postanowił wysłać mu zepsuty produkt, aby „dać oszustowi nauczkę”.

Chociaż wielu użytkowników TIK Tok Śmiali się z sytuacji i popierali decyzję właścicieli sklepów, a wielu ich krytykowało: „Ha-ha-ha-ha, a gdzie zysk, jeśli zegarek klienta i tak traci Twój zysk”, „Warto było?” Ponieważ stracili więcej… czasu, transportu i produktu”.

Byli też tacy, którzy kwestionowali, w jaki sposób oszust zdecydował się oszukać Tiendę Beck: „Dzisiaj godzina 12”, „Wyślij produkt tak szybko, jak to możliwe hahahahahaha”, pisali różni użytkownicy.

READ  Niezidentyfikowany mężczyzna atakuje kulami autobus szkolny w Bogocie – DW – 04.04.2024